Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Avatar dhe Inglourious udhëheqin nominimet në Empire Awards

Shko poshtë

Avatar dhe Inglourious udhëheqin nominimet në Empire Awards

Mesazh nga No.i.d prej Wed Jul 14, 2010 10:33 am

Avatar dhe Inglourious udhëheqin nominimet në Empire Awards

Filmi i Quentin Tarantinos, “Inglourious Basterds”, dhe filmi i James Cameronit, “Avatar”, kanë marrë nga pesë nominime për edicionin e sivjetmë të Empire Film Awards.
Të dy filmat do të konkurrojnë në kategorinë e filmit më të mirë, ku do të kenë përballë filmat: “Star Trek”, “District 9” dhe “The Hurt Locker”. Ndërsa të njëjtit pesë filma konkurrojnë edhe për çmimin e regjisorit me të mirë.
Aktorët kryesorë te “Inglourious Basterds” dhe “Avatar” konkurrojnë po ashtu në kategorinë e aktorit më të mirë (Christoph Waltz dhe Sam Worthington) dhe aktores më të mirë (Melanie Laurent dhe Zoe Saldana).
“Inglourious Basterds” është i nominuar edhe për çmimin ‘trileri më i mirë’, ndërsa “Avatar” konkurron për filmin më të mirë fantastiko-shkencor. /
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi