Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Në çfarë moshe duhet të fillojë edukata seksuale?

Shko poshtë

Në çfarë moshe duhet të fillojë edukata seksuale?

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 2:23 pm

Sa duhet te jene te hapur prinderit me femijet dhe ne cfare moshe duhet te filloje edukata seksuale??
Kontraceptivat per femra dhe meshkuj, dhe edukimi i femijeve per to.
Kujt i bie pergjegjesia prinderve apo institucioneve sociale?Kush ka pergjegjesine me te madhe??

Diskutojme por pranohen dhe debatet
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Në çfarë moshe duhet të fillojë edukata seksuale?

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 2:24 pm

qe ne momentin qe femija fillon te flasi, pas fjales se pare mami duhet fjala e dyt sex!
hahahahahahahah
per sexin meshkujt kane mosha te ndryshme dhe femrat kane mosha te ndryshme.
per mendimin tim nje djali i duhet filluar me te folur ne fillim per lidhjen Burr, Grua, lidhen nga dashuria e vacant. dhe kjo duhet ber qe kur ai te jet 6 vj.
per femren gjithashtu ne kete mosh i duhet folur per keto gjera. dhe me von duhet te filloj muhabeti i thesarit. e din vet ato!!!
thesari i konte monte kristos, qe ndodhet ne te Jug te hundes dhe ne mes te duarve kur rri gati tu!
dhe nuk ben mire ti flasi vetem mami, por dhe babi duhet te japi kontributin e tij me vajzen e vet. po ketu futet pak koncepti i gabuar.
pastaj babi ben mire te futet ne moshen e pubertetit te femres. ajo eshte pak me shume delikate,se per femren fillojne fantezit e pafundme rreth dashuris dhe thekthit po kj ote prish icik pune se hajd tja gjesh fillin, keshtu qe ben mire dy dit para moshes se pubertetit te pergatisesh derrenin me gocen. se ndryshe te shkau nga duart .
se cunat han mjalt me arra dhe nuk i gjen me gje!
i kan te gjitha gjerat ne rregull. mjafton qe nje djali ti rrish afer kur zhvirgjerohet dhe ti thuash, u bere burr biri i burrrit. qe ketej e tutje mos lendo me asnje femer se jane te vetmet ne bote qe u dalin mallkimet
hahahahahhahahah
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi