Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Anila e destinuar per kinemane

Shko poshtë

Anila e destinuar per kinemane

Mesazh nga No.i.d prej Wed Jul 14, 2010 10:10 pm

Rikard Larja e pikasi mes shume vajzave per nje rol episodik ne moshen 14 vjecare, ndersa xhironte filmin “Fundi i nje gjakmarrjeje”.
Per te, kjo zgjedhje tingelloi cuditshem, ndersa tani numeron 20 vite karriere, me dy cmime te rendesishme ne kinematografi sic eshte ai ne Sant Entien, apo Kupa e Festivalit te 11-te si aktorja me e mire ne vitin 2000.
E privilegjuar ne perzgjedhje, Anila thote se filmi “Guret e shtepise sime” i regjisorit Dhimiter Anagnosti, ndersa vazhdonte gjimnazin, ishte hapi i pare per te menduar seriozisht ne ate qe “duhet te bente”.
Ndoshta rastesisht eshte e perzgjedhur per role dramatike, pasi natyra e saj ne te vertete eshte krejt ndryshe.

Jeta e saj e perditshme, larg skenes dhe ekranit, eshte e gjalle dhe plot emocione. Dy femijet Rea dhe Orlini duket se jane “katalizatori” i kesaj atmosfere.

Eshte bere nene qe ne moshen 24 vjecare dhe qe atehere i vuri qellim vetes qe te behej nje mama e mire. Ne keto momente Rea po pergatitet per Festivalin e Shopenit dhe Anila e ndjek me kujdes, nderkohe qe ajo studion mbi tastiere.

“Eshte nje mama e mrekullueshme. Zakonisht mamate jane te tilla, por e imja e meriton me vertet. Perkushtohet dhe perkujdeset shume ndaj meje dhe fale saj kam arritur ketu ku jam”, thote Rea.

Kjo eshte nje pjese e kohes qe kalojne bashke, koncertet, shetitjet, bisedat per shkollen jane “celesi” i kesaj harmonie.

“Merakoset shume per ne dhe eshte sa e rrepte ashtu edhe liberale”, shprehet Orli.

Edhe pse e kishte menduar qe mos t`i futej botes se televizionit, me idene e konsumit, sot ajo drejton nje emision ne ekranin “meme”. Po behet gati per emisionin e radhes.

Ndersa meson per jeten e saj, ajo qe te ngjall kureshtjen eshte “midis ekonomistes dhe aktrimit” cila do te ishte Anila me e mire?

avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi