Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Yllka Deliu: Pa videoklip nuk mund të bësh emër

Shko poshtë

Yllka Deliu: Pa videoklip nuk mund të bësh emër

Mesazh nga No.i.d prej Wed Jul 14, 2010 10:12 pm

Kënga më e fundit e Yllka Deliut, së cilës ajo ia ka realizuar edhe videoklipin, titullohet “Emër dhe femër”. Për realizimin e kësaj kënge ajo ka bashkëpunuar me DJ Flum dhe me Veton Gashin, ndërsa për videoklip i ka ndihmuar edhe Trupa e Baletit të Kosovës.
“Për realizimin e kësaj kënge kam bashkëpunuar me DJ Flum dhe me Veton Gashin. Ndërsa për videoklip më ka ndihmuar Trupa e Baletit të Kosovës” ka treguar ajo për gazetën Epoka e Re.
Një këngë është gjithmonë më kualitative nëse asaj ia realizon një videoklip me koreografi të bukur.

“Kam marrë lëvdata të mëdha për sa i përket videoklipit, sepse një zhanër i videoklipit të tillë nuk është punuar ende në Kosovë”, ka thënë Yllka. Ajo mendon se sot në tregun e muzikës kosovare është shumë vështirë të depërtosh nëse një kënge nuk ia realizon një videoklip.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi