Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Aurela “LIZA MINNELLI” e shekullit XXI

Shko poshtë

Aurela “LIZA MINNELLI” e shekullit XXI

Mesazh nga No.i.d prej Wed Jul 14, 2010 10:17 pm

Diva e muzikës shqiptare, Aurela Gaçe ka befasuar për të disatën herë radhazi të gjithë fansat e saj në spektaklin e Grabockës.
Në shfaqjen e kësaj jave Aurela qëndronte e ulur në poltronin e të ftuarit special, duke qenë se dhe interpretimi i saj do të ishte me të vërtetë special.
Pas konkurrimit të të gjithë VIP-ve do t’i vinte radha ëmbëlsirës Gaçe, e cila performoi në mënyrë të shkëlqyer pjesë nga mjuzikëlli i famshëm “Cabaret”, i cili është shfaqur për herë të parë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në vitin 1972.
Ne të “Bluetooth-it” jemi të bindur që nëse Liza Minnelli do ta kishte parë, do të ndjehej xheloze për Aurelën tonë… E në fakt, komplimente i shkojnë edhe koreografisë së Enada Hoxhës, të cilën Aurela e interpretoi si një balerinë profesioniste./
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi