Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Flaka Krelani shperthyese

Shko poshtë

Flaka Krelani shperthyese

Mesazh nga No.i.d prej Wed Jul 14, 2010 10:20 pm

Karriera e Flaka Krelanit i ngjan ndezjes se nje zjarri te ngadalte, por te sigurt. Ajo ishte vetem 13 vjec kur per here te pare nisi te angazhohej ne skenen lokale te muzikes rock ne qytetin e saj te lindjes, Gjakove.
Por kjo ishte thjesht zanafilla. Pervoja ne lokalet e muzikes live ishte e dobishme, por e pamjaftueshme. Ajo nisi studimet e mesme ne liceun artistik te Prishtines per kanto.
Deri ketu, gjithcka po shkonte qetesisht. Deri sa erdhi viti 2004, kur Flaka u perfshi ne nje eveniment qe do te ndryshonte pergjithmone jeten dhe karrieren e saj. Ajo mberriti ne Tirane, si nje nga finalistet e spektaklit “Ethet e se premtes mbrema”.
Per gati 6 vite kengetaren e rock-ut e shohim ne skenat e festivaleve shqiptare. Se bashku me ngjitjen dhe pjesemarrjen e saj ne Top Fest dhe festivalet e fundvitit ka edhe trofe, ashtu siç ishte çmimi “Best Alternative” ne Top Fest 4, me kengen “Nje bote tjeter”.
Tashme 20 vjeçare, ajo ka spikatur ne skenat e muzkes per timbrin e saj te veçante dhe zerin e saj potent. Flaka gezon simpatine e publikut per kenget e saj te njohura si “Jeta kerkon dashuri”, “Nuk mundem”, “Le te behet c’te doje”.
Por gjithe suksesi dhe dashuria qe Flaka Krelani ka per muziken, nuk lidhet me profesionin qe ajo ka zgjedhur ne jete. Jashte pasionit te saj per muziken ka preferuar t’i bej llogarite mire me jeten, duke zgjedhur te behet ekonomiste. Çfare ka ne sirtarin e saj te endrrave dhe planeve per te ardhmen? Ndoshta nje biznes i suksesshem, por per kete do te duhet ende pak kohe./
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi