Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Marigona Dragusha kërkon ujë për Haitin

Shko poshtë

Marigona Dragusha kërkon ujë për Haitin

Mesazh nga No.i.d prej Wed Jul 14, 2010 10:25 pm

Me organizmin e Organizatës Botërore të Ujit, me mandat humanitar, bukuroshja Marigona Dragusha është duke marrë pjesë në një fushatë, e cila ka për qëllim sensibilizimin e shtetit të Haitit për ujin e pijshëm.
Si pjesë e këtij organizimi, përpos Marigonës, janë edhe disa artistë nga Koreja Jugore, përderisa fushatës i prin profesori i artit Hai-Kyung Suh, i cili është një pianist i njohur në botë.
Madje, pianisti korean do të mbajë një koncert në “Lincoln Center” të New Yorkut”.
Fushata quhet “Drinking Water for Haiti”, përderisa Marigona është e ftuar speciale në këtë eveniment.
Ndryshe, Marigona është zgjedhur edhe si Ambasadore e Vullnetit të Mirë nga Organizata Botërorë për Ujë.
Në këtë mbrëmje do të merr pjesë edhe shkëlqesia e tij, ambasadori Waheed Waheedulla, për të cilin thuhet se ka bërë shumë që në Kosovë të ketë paqe dhe i cili po ashtu do ta përcjellë ngjarjen.
Lajmi për pjesëmarrjen e bukuroshes shqiptare është dhënë nga ueb-faqja theworldwater.org.

Ndryshe, Marigona Dragusha vitin e kaluar ishte zgjedhur si përcjellësja e dytë e “Miss Universe 2009”. Ajo kishte thënë se ka dëshirë që në të ardhmen të merret me politikë, përderisa karrierën e saj Dragusha e zhvillon në SHBA, ku është pjesë e agjencisë së modës “Donald Trump Models”.

Dragusha në fund të këtij viti po ashtu nuk mundi të merr pjesë në një eveniment që ishte organizuar në Brazil, për shkak se ky shtet nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës./
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi