Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pyetje & Pergjigje

Faqja 6 e 18 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next

Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:04 pm

Përgjigjja:
Pendimi i fshin të gjitha gjynahet e mëparshme, andaj detyra jote është që të pendohesh sinqerisht dhe të vendosësh që t’i kryesh të gjitha adhurimet në mënyrën e duhur, duke u dhënë rëndësi namazeve sunnete gjatë ditës dhe natës, agjërimit sunnet, përmendies së Allahut subhanehu ve teala pa ndërprerje, leximit të Kur’anit etj. Allahu e di më së miri!
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:04 pm

NEVOJA E DOMOSDOSHME A E ARSYETON KAMATËN?

Pyetja:

Në raste kritike të domosdoshme kur s'ke zgjidhje tjetër a lejohet të merren paratë me kamatë? A e arsyeton nevoja këtë veprim?

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:04 pm

selamualejkum musliman

sa i perket pergjigjies sime , dhe asaj qe keni thene ju se keni pas pergjigjie tjeter na bjer ate pergjigjie , une vetem me nje permbledhje te shkurter te tregova per me shume kthehu librit mbi rregullat e Xhenazes te Dijetarit te madhe , Shejkh Albanit rahimehullah .

Ndersa pjesen tjeter te pyetjes une per vete nuk e kuptova , na e sqaro se qka ke menduar te pyesesh me ate qe ke thene atu.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:04 pm

Pyetja: Une kam bere nje krim shume te madhe, dhe dua ta di se si mundem te shkarkohem nga ky krim qe po me shkatrron jeten. Kame jetuar se bashku me kunaten ne nje shtepi, ajo ka pasur femije e une nuk lindja, xhelozoja se te gjthe i donin femijet e saj, edhe ajo kur mbeti shtatzene ne femijun e trete une i kame hedhur nje barë ne sokun qe ia kam dhenë dhe pasi qe eshte helmuar ajo ka abortuar, ajo jeton ende, mirepo nuk eshte mire me mend, sepse nga doza e barit helmues eshte bere e tille, cfare te beje qe te pastrohem nga ky mekate. Ju tregoj qe mu falen kame filluar moti, mirepo ende nuk po qetesohem.

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:04 pm

Përgjigjja:
Pendohu te All-llahu me pendim te sinqerte, dhe lutu shume per kete grua, qe Allahu te sheron dhe t'ia kthen shendetin.
Mos e perhap kete muhabet qe mos te ndodh gje me e keqe ne mesin familjar.
Lutu pa ndale per kete grua, qe All-llahu ta sheron dhe pendohu te Allahu me pendim te sinqerte, nese ajo kupton, kerko hallallekun prej saj, ne menyre
direkte ose indirekte, nese nuk e kupton kete situate, kerko ne menyre indirekte, e ishaAll-llah, All-llahu ta fale...
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:05 pm

Pyetja: Une jetoj ne nje nga shtetet perendimore, para se te vija ne kete vend isha nje besimtar i cili falej dhe agjeronte, mirepo shejtani me largoi nga rruga e Allahut(subhane ue teala). Kam bere nje sere haramesh nder te cilat zinaja me femra te ndryshme. Me njeren bashkjetoj, ajo eshte kristiane dhe me te kam nje femi. Tashme jam i pikelluar nga gjynahet e mija dhe deshiroj te pendohem dhe ti kthehem rruges se drejte, por nuk po di si te veproj. Ju lutem me jepni nje pergjigje.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:05 pm

Përgjigjja:
All-llahun e falënderojmë kurse paqa dhe bekimi qofshin mbi Muhammedin, familjen dhe shokët e tij.
Perpos ketij linku qe e ke me poshte:
http://www.albislam.com/hutbe/hutbe.asp?NrHutbe=37
I nderiari vella...
Elhamdulilah, falendero All-llahun pa ndal qe te eshte kujtuar te pendohesh dhe te kerkosh zgjidhje per problemin...
Ska dyshim se kjo gjendje dhe situate e ytja, eshte argument i madh se ti je nisur ne rrugen e pendimit...sepse fillimi i pendimit eshte keqardhja te cilen e ndien njeriu nga gjendja e tij e keqe....
Se pari: Kushtet e pendimit jane te regjistruara ne linkun qe e ke me larte edhe ato duhet ti realizosh....
Dy: Nese deshiron te vazhdosh jeten me kete grua me te cilen jeton dhe e femije me te, duhet te kurorezohesh me te nese deshiron qe bashkjetesa me te te jete hallall...
Tre: Te kujdesesh per udhezimin tend dhe udhezimin e gruas tende, e cila nuk eshte muslimane...
Kater: Te veprosh qe femiu dhe femijet qe do te vijne te mbeten musliman dhe tu japish edukate islame...
Vetem keshtu mund ti ndihmosh vetes per udhezim te plote, perndryshe, reziku per devijim mbetet vazhdimisht i pranishem....
Secili njeri gabon dhe rreshqet, mirepo kur e di se ka Zot, i cili e ka krijuar dhe i cili vazhdimisht e hap doren ne mengjes qe te pendohet ai qe ban mekate gjat nates dhe e hap doren ne mbremje qe te pendohet ai qe ka bere mekate gjat dites...
kur e di njeriu se ka Zot, i cili gezohet kur pendohet robi i Tij....
kur e di njeriu se ka Zot i cili i do ata qe pendohen....
Kur i kujtohen te gjitha keto gjera, pse mos te pendohet, pse mos ti kthehet Zotit te vet, pse mos te kerkoje falje per gabimet e veta...
Andaj mos u ndal ne kete rruge, zbatoi keshillat e mesiperme dhe krijo elemente mbrojtese nga devijimi, sepse nese e mbjellim, nje gje,duhet edhe te kujdesemi per te qe mos te demtohet dhe prishet pasiqe eshte rregulluar...
All-llahu e di me se miri
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:05 pm

selamualejkum musliman

Kastri,

nuk ka dallim ne mes racave dhe pastrimit te tyre si xhenaze.
Sa i perket lutjes tuaj, une te kame thene edhe me heret se nuk kupjoj gje nga kush ne internet ne pergjigjiet e mija.Dhe nese keni diqka kunder apo edhe dikush kunder pergjigjies eja me argumente je i mirpritur ne permiresim perndryshe ti lejme fjalet e kota. Kahje te gabuar Islamit i dhejne te gjithe ata qe nuk punojne sipas Kuranit dhe Synetit.Ndersa une shpresoj se jam prej pasuesve te ketyre dyjave.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:05 pm

Pyetja:
Cili është dhikri i preferuar në Ramazan?
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:05 pm

Përgjigje:
Falënderimet i takojnë Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshim mbi të dërguarin e Tij Muhamed, mbi familjen, shokët dhe të gjithë ata që ndjekin rrugën e tij deri në Ditën e Gjykimit.
Rreth Ramazanit dhe asaj se çfarë preferohet të bëhet këtyre ditëve ekzistojnë shumë tema qoftë nëpër faqe të internetit apo edhe në libra, prandaj mund t’u kthehesh atyre, por me këtë rast do të japim një përgjigje të shkurtër si lloj i përkujtimit.
Nuk ka ndonjë lutje të posaçme që bëhet gjatë Ramazanit, por dhikri më i preferuar gjatë këtij muaji është leximi i Kuranit, pasi kjo ka qenë praktika e selefëve (të parëve tanë). Prandaj ju këshilloj që të shpeshtoni atë, nëse nuk dini lexim, atëherë menjëherë filloni mësimin e shkronjave, te hoxha apo ndonjëri që ka mundësi që ti mësoj. Ndoshta në fillim kjo të duket e vështirë apo edhe e pamundur, por të jesh i bindur se nëse ke seriozitet dhe bën punë, ato do t’i mësosh në më pak se dy javë. Mos hezito në këtë, nëse dëshiron të arrish qetësi në zemër dhe ngritje të imanit (besimit).
Gjithashtu, gjatë Ramazanit mund të shpeshtosh lutjet e përgjithshme ndaj Allahut, mos harro lutjet e mbrëmjes dhe mëngjesit, lutjen e agjëruesit kur bën iftar dhe e lutjet tjera që do të mund t`i gjesh në librin “Mburoja e muslimanit”. Allahu e di më së miri.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:05 pm

Pyetja: 1. A lejohet shkrimi i hajmalive dhe bajtja e tyre dhe pse? 2. Sipas besimit islam cilet jane emrat, me të cilat mund t'i emërtojmë fëmijët tanë? A eshte e lejuar t'i emërtojmë me emrat: LINDITA, ALBAN, ILIR, GEZIM, LIRIDONA, AGIM, BUJAR ETJ.

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:06 pm

Përgjigjja:
I nderuar!

- jo nuk lejohet shkrujtja e hajmalive e as bartja e tyre sepse kjo eshte nje gje e shpikur, nuk e kane njohur muslimanet e pare, dhe per kete nuk lejohet.
pastaj hajmalite jane dy lloje:
a) qe permbajne ne vehte tekste te paqarta, te cilat shpesh here permbajne emra te xhinve ose permbajtje te shirkut.
b) tektse kur'anore.
LLoji i pare eshte shirk, sepse është bashkwpunim me xhinwt i cili nuk mund te jetw i sukseshwm pa i bwrw shirk All-llahut, kurse lloji i dytw nuk wshtw
shirk, mirwpo nuk ka qene praksw e Pejgamberit sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem e as e ashabwve te tij. Pwr kwtw edhe nuk duhet bwrw.
Nga ana tjetwr ka lutje tjera tw cilat mund tw thuhen pwr shwrim.
Mw gjwrwsisht rreth kwsaj mund tw gjeni te libri "mburoja e muslimanit", ose nw internet: www.albislam.com/libri ose te libri "Fjala e bukur".

- sa i perket emrave, secili emer qe ka kuptim te mire mund tu jepet femijeve, mirepo Pejgamberi sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem ka thene: emrat me te dashur te Allahu jane: Abdullah dhe Abdurahman, kurse me te vertetit jane Hemma dhe Harith".
Nga ana tjeter emrat me origjine muslimane jane me te mire, sepse ata te fusin ne radhet e muslimaneve, nese eventualisht vdes ne ndonje vend ku nuk te njohin.
Kurse emrat qe jane permendur me poshte lejohen, pasiqe nuk kanw kuptim te keq.
me nderime.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:06 pm

Nëse je i biri/bija i një muslimani, a je automatikisht Musliman ?
A lejohen të mirat meterijale/Parat e fituara nga gruaja ?
Moneta Euro ka nder tjerash edhe shenjen+ Pra kryqin e krishter, apo monumente të krishtere, a lejohet të bartet në gjep?
A mund ta ketë vëlla muslimani Serbin e konvertuar në islam apo Romët?
Faleminderit paraprakisht !
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:06 pm

Nëse je i biri/bija i një muslimani, a je automatikisht Musliman ?
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:06 pm

Jo vetem nese je biri i ndonje muslimani apo bija , por qdo femije i cili lind ne kete dunja pamarre parasyshe se a ashte prindi i tij , jahdi , krisher apo budist etj, ai ka linde si musliman me teuhid (njehshmeri te Allahut si Nje dhe i Vetmi qe meriton te adhurohet) ne zemer mirpo prindert jan ata qe e kthejne ate ne drejtimet qe gjenden ata , si te krishter , budista etj.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:06 pm

A lejohen të mirat meterijale/Parat e fituara nga gruaja ?
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:06 pm

Sa po e kuptoj une kete , se a te lejohen ty parat qe i ka fitu gruaja nga puna .
Se pari parat qe i fiton ajo jane te saj padyshime , mirpo vet martesa bije situacione qe ti dhe ajo duhet te ndihmoni ne menyre reciproke , keshtu qe edhe ty te lejohet me pelqimin e saj dhe asaj parat e tua me pelqimin tend. Tash jane disa gjera qe ajo nuk ka nevoj me te pyet ty hiq per para , shembull per ushqim , veshmbathje te vetes dhe femijeve , pra per gjera elementare seshte e nevojshme te pyet mirpo per gjera siq themi ne lloksoze apo te dores dytesore ateher kerkohet konsultimi i ndersjellte ne mes juve .
Dhe Zoti e din me se miri.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:06 pm

Moneta Euro ka nder tjerash edhe shenjen+ Pra kryqin e krishter, apo monumente të krishtere, a lejohet të bartet në gjep?
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:07 pm

aha ata paskan fillu edhe me i shit gjerat e tyre te shejta , po te ishin te shejta ateher do ishin kujdes mire per to. Mendoj se ska gje nese behet biznes me keto monedha e sidomos per neve qe jemi te obliguar ne evrope te bejme biznes me ketilla monedhe.
Dhe Zoti e din me se miri
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:07 pm

A mund ta ketë vëlla muslimani Serbin e konvertuar në islam apo Romët?
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:07 pm

Ne islam jane te gjithe njerezit vellezer ne mes veti , pa dallim nacionaliteti , ngjyre , gjendje financiare , bukuris se jashtme, apo te metave fizike.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:07 pm

Deshta vetem ta di mendimin e juaj ne lidhje me ketë Pyetje dhe Pergjegjje ?!
Ja se cka shkruhet ketu ;

Numri: 1328 Data: 30.05.2006
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:07 pm

Pyetja: Dëshiroj të studioj psikologjinë, a lejohet kjo?
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:07 pm

Përgjigjja:
Nese ne fakultetin e psikologjise, ose me psikologjine ne pergjithesi mesohet mbi shpirtin dhe gjerat qe nderlidhen me te, atehere nuk lejohet, sepse ato jane gjera te kota dhe skane lidhje me fene, madje jane kunder fese, mirepo nese ka te beje me studimin e sjelljes se njerezve dhe permiresimin e tyre, atehere nuk do te kete problem...
Edhe pse pa dyshim duhet te zgjedhim ato drejtime dhe fakultete, per te cilat muslimanet tane kane me shume nevoje...
Allahu e di me se miri
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 3:08 pm

selamualejkum musliman

luan vellait se pari behet pyetja e pastaj pritet pergjigjia ?

memumi nuk jemi te gjithe katolik , ndersa mekatar jane te gjithe njerezit edhe une e ti gjithashtu .
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigje

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 6 e 18 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi