Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Rezeta Veliu dhe Toni Dovolani imazh të Sherri Hill

Shko poshtë

Rezeta Veliu dhe Toni Dovolani imazh të Sherri Hill

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 16, 2010 11:07 am


Rezeta Veliu quhet imazhi i ri i stilistes së famshme Sherri Hill. Është 23 vjeçare e lindur në Prishtinë, por që ka disa vite që jeton në SHBA. Si modele nuk i zë vendi vend. Sa në Tokio, sa në Hong Kong e sa në Meksikë apo në Miami.
Rezeta ka qenë e pranishme në shumë kopertina të njohura atje. Inkuadrimin në botën e modelimit e fillon në vitin 2004. Më vonë ajo është paraqitur në një audicion të madh për modele dhe talente në Houston të SHBA-ve.
Unë e fitova vendin për garat. Isha në mesin e 30 nga Houstoni. E përfaqësoja Texasin. Isha tepër krenare me veten time sepse menaxherja ime ishte përkrahësja ime më e madhe. Në të vërtetë mora shumë shpërblime”,tregon ajo.
Nga kjo kohë filluan ofertat e agjensioneve të modelimit nga Spanja, Italia, Japonia. “Dëshira ime ishte që së pari të shoh Japoninë, saktësisht Tokion. Kjo ishte thyerja e akullit në profesionin tim”, thekson Rezeta. “Tani kam marrë ofertën në Florida, Miami “Front Management.
Kam bërë shumë reklama, po për mua më të suksesshme janë ato për kompaninë e automobilave Honda, për kompaninë e telefonave celularë Verizon, NEXTEL, kam bërë Fashion TV për Mexico dhe shumë portada (faqe të para të magazinave).
Së fundi ajo është bërë imazh i stilistes shumë të njohur Sherri Hill së bashku me Tony Dovolanin. Rezeta është e fejuar me Peter Czischke, një djalosh që jeton në Mexiko
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi