Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Si të jesh një bashkëshort i suksesshëm!?

Shko poshtë

Si të jesh një bashkëshort i suksesshëm!?

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:39 am

1. Vishu dhe parfumosu për gruan tënde që të kesh pamje sa më të bukur.
Kur ka qenë hera e fundit që të kesh shkuar të blesh pizhame të
dezajnuara? Ashtu siç dëshiron burri që gruaja e tij të duket e bukur,
edhe ajo dëshiron që burri i saj të veshet për të. Kujto që
Resulull-llahu, sal-all-llahu alejhi ve sel-lem, gjithmonë kur kthehej
në shtëpinë e tij përdorte misvak ashtu që gjithmonë kishte erë të
këndshme.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si të jesh një bashkëshort i suksesshëm!?

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:39 am

2. Përdor emra të shkurtër (që i pëlqejnë) në thirrjen e gruas.
Resulull-llahu, sal-all-llahu alejhi ve sel-lem, përdorte emra të dashur
për gratë e tij. Thirre gruan tënde me emrat dhe llagapet që më së
tepërmi i pëlqejnë, dhe evito përdorimin e emrave që prekin ndjenjat e
saj.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si të jesh një bashkëshort i suksesshëm!?

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:40 am

3. Mos e trajto atë sikur një mizë. Ne asnjëherë nuk mendojmë rreth
mizave deri sa të mos na ‘ngacmojne’ neve. Thjesht, gruaja mund gjithë
ditën të bëj gjëra të mira – e të mos e tërhjek vëmendjen e
bashkëshortit – deri sa nuk bën diçka që ta ‘ngacmoje’ atë. Mos e
trajtoni gruan ashtu, jini mirënjohës i veprave te saj dhe fokusohuni në
to.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si të jesh një bashkëshort i suksesshëm!?

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:40 am

4. Nëse sheh diçka gabim te gruaja yte, mundohu që të mos e komentosh!
Kjo është një prej rrugëve të cilat i Dërguari i All-llahut,
salAll-llahu alejhi ve sel-lem, përdorte atëherë kur shihte diçka që nuk
i pëlqente te gratë e tij. Kjo është një mënyrë veprimi të cilin
muslimanët e kanë zotëruar.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si të jesh një bashkëshort i suksesshëm!?

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:40 am

5. Buzëqeshu me gruan gjithherë kur ta shohësh dhe përqafoje shpesh.
Buzëqeshja është sadaka ndërsa gruaja yte nuk bën përjashtim nga Ummeti
Musliman. Imagjinoje jetën që në mënyrë të vazhdueshme ajo të të shoh
të buzëqeshur. Kujto këtë ngjarje kur Resulull-llahu, salAll-llahu
alejhi ves-sel-lem, e puthte gruan e tij para se të nisej për në namaz,
bile edhe atëherë kur ishte duke agjëruar.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si të jesh një bashkëshort i suksesshëm!?

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:40 am

6. Falënderoje për gjithë atë që bën për ty. Mandej përsëri falënderoju!
Merre si shembull darkën në shtëpinë tënde. Ajo e përgatit ushqimin,
pastron shtëpinë, dhe një sërë punë të tjera përgatitjeje. Dhe
ndonjëherë ndodh që të pranoj vetëm pohimin se supa ka nevojë edhe për
pakëz kripë. Mos lejo të jesh i tillë, falënderoje!
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si të jesh një bashkëshort i suksesshëm!?

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:40 am

7. Kërko nga ajo që të t’i shkruaj dhjetë veprimet tua të cilat e kanë
gëzuar. Mandej përsëriti ato. Mund të jetë rëndë të dijsh cilat veprime e
gëzojnë gruan tënde. Veprat të cilat e gëzojnë atë edhe përsëriti.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si të jesh një bashkëshort i suksesshëm!?

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:40 am

8. Mos ua pakësoni atyre dëshirat. Mundohuni që ata të ndjehen konfort
(të lira). Ndonjëherë burri mund ta nënçmoj kërkesën e gruas.
Resulullahi, salAll-llahu alejhi ves-sel-lem, kur Safijja,
radijall-llahu anha, qau nga shkaku, siç tha ajo, ai ia ka dhënë asaj
deven e ngadalshme. Ai ia fshiu lotët, e qetësoi, dhe ia solli deven
tjetër.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si të jesh një bashkëshort i suksesshëm!?

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:41 am

9. Luaj lojëra me gruan tënde. Shikoni se si Resulullahu, salAll-llahu
alejhi ves-sel-lem, garonte me gruan e tij Ajshen, radijallahu anha, në
shkretëtirë. Kur herën e fundit, ti ke bërë një gjë të tillë?
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si të jesh një bashkëshort i suksesshëm!?

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:41 am

10. Gjithmonë kujto fjalët e të Dërguarit të All-llahut, salAll-llahu
alejhi ves-sel-lem: “Më të mirët ndër ju janë ata që trajtojnë familjet e
tyre më mirë. Ndërsa unë jam më i miri ndaj familjes sime.”
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si të jesh një bashkëshort i suksesshëm!?

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:43 am

Es-Selamu Alejkum

Po e hapi kete tem ketu dhe inshallah edhe ju do te i bashkangjiteni
temes qe te sjellni linke te ndryshem qe kan permbajtje islame ...

Po ia filloj une e inshallah e vazhdoni edhe ju tutje ...
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si të jesh një bashkëshort i suksesshëm!?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi