Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Video me Karakter islam ....

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shko poshtë

Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:44 am

Es-Selamu Alejkum

Po e hapi kete tem ketu dhe inshallah edhe ju do te i bashkangjiteni
temes qe te sjellni linke te ndryshem qe kan permbajtje islame ...

Po ia filloj une e inshallah e vazhdoni edhe ju tutje ...
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:44 am

Kujdes: Nese ndokujt i pengon tema mundet te mos futet fare ketu
e jo te futet per te prishur temen ...


Rruga e Lumturise - Namazi - Dokumentar

Kuran nga Adem RAMADANI:

Kaptina El Kijame(me titrim shqip)


Ue Selamu Alejkum
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:45 am

Rëndësia e Prindërve (video
Islame)

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:46 am

Shum video e bukur,... ja vlen me t'vërtet qe ta shiqojm deri në fund ! '
[googlevideo] http://video.google.com/videoplay?do...ch&plindex= 0[/googlevideo]/
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:46 am

Es-Selamu Alejkum


Ja edhe ketu e keni nje lidhje ne te cilat gjenden shum video

[youtube]https://www.youtube.com/user/BesnikM [/youtube]


Allahu e shperbleft dhe e ruajt kete vellaun qe i ka pergatitur keta
video ..


Ue Selamu Alejkum
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:46 am

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:46 am

Abdul
Basit Abd Samad

(1988-1927)
Ështe një recitues kur'anor nga Egjipti.

Ai konsiderohet të jet si njëri prej me te mdhejve ose me i madhi i
epokes tij në recitimin e kur'anit Famëlart.


Kemi nderin dhe konsiderohen te jen si thesar që posedojm disa video
kur'anore me përkthime në gjuhën Shqipe ku zëri i tij i fuqishëm na bën
shumë të emocionuar !

*
Suretu ad-Duha
http://fr.youtube.com/watch?v=9rQMrSZuj34*
Surate al-Balad
http://fr.youtube.com/watch?v=IAcnA7INSwk*
Surate al-Fatiha
http://fr.youtube.com/watch?v=YLf4UZPORZ4
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Ndëgjim të Këndshëm
Selam Alejkum

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:47 am

një udhëtim
muzikor

[size=25]nga Cat Stevens te Yusuf Islam

[/size]
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:47 am

Cat
Stevens ishte një ndër artistët më të famshëm të viteve 1970, me një
sërë albumesh shumë të shitura që virtualisht definuan konceptin e
këngëtarit dhe këngëshkruesit sensitiv.Albume si Teaser and the Firecat dhe Tea for the Tillerman ishin album
klasikë në llojin e tyre dhe në koncertet e tij zakonisht ishte e
vështirë të gjeje biletë. Duke u ringritur pas një karriere abortive si
yll i popit të viteve 60, këngët introspektive dhe shpesh tepër
personale të Stevensit lidheshin me një audiencë tepër të madhe dhe kjo e
bëri atë një yll. Më pas, në vitin 1978, ai i ktheu shpinën gjithçkaje,
përqafoi Islamin dhe ndërroi edhe emrin. Për shumë nga fansat e tij ky
ishte një vendim hutues- përse dikush që dukej se kishte gjithçka,
braktisi gjithçka?

Për më shumë;
Ju ftoj ta shiqoni nje interview në emisionin e "NJYRA JETE" (RTK1)

Jusuf ISLAM, musafir i Sulejman SHAQIRIT
[size=9](Kliko këtu)
[/size]
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:47 am

Albania's Islamic Rebirth
A brief documentary, islam has grown in albania
since the fall of communism and it continues to
growhttps://www.youtube.com/watch?v=a5PDO3ftDDE
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:47 am

Gjithë her e
më shumë !


G[size=12]j
at muajit të bekuar
të Ramazanit (2007) , në lajmët e mbremjes ne
Franc raportohet që 70'000 persona në vitë,
të këti vendi (FR) pranojn Islamin si fe
të vetëm
duke hequr dor nga ajo e mëparshme !

Shumica prej tyre jan femra.

YouTube - ISLAM [/size]
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:47 am

Musliman i
vetëm në familje

Ky dokumentar flet për
britanikët që e kanë pranuar Islamin.


Si kanë reaguar familjet e tyre ?

Si i trajton shoqëria ?

Cilat janë sfidat e tyre ?

Si e shohin ardhmërinë e vet ?

etj...

>> Musliman i Vetëm në Familje <<
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:48 am

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:48 am

Dokumentar në gjuhën Shqipe :
Satanizmi: Mësimet e mallkuara të Satanit

Satanizmi…
Rruga e errët për në ferr...

Është rrugë e zgjedhur nga ata që shejtani i ka devijuar dhe janë bërë
ndjekës të tij.
Në këtë film
ju nuk do të shihni vetëm historinë e
errët të satanizmit por edhe aleancën e mallkuar në mes të tij dhe
filozofive tjera si ateizmi dhe materializmi>
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:48 am

[size=21]Allahu është më i Madhi !

[/size][size=9]37 Ushtarë Korean Irak theksuan Shehadetin si të deklaruar të fes Islame, një
nga një që :

[/size]"Besoj dhe
deklaroj se ekziston vetëm një Zot – All-llahu dhe se Muhammedi është
rob dhe i dërguar i Tij”.>
Kliko këtu


avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:49 am

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:49 am

6 Milion musliman
konvertohen në të krishter.


Shiko ketu:

http://de.youtube.com/watch?v=xdVnIL...eature=related
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:49 am

Eshte vertete per te ardhur keq qe shume njerez per ersye ekonomike te
ndryshojne fene. Por mendoj se te nderrosh fene per buk nuk eshte Dicka
qe behet me zemer dhe se vlera e saj eshte 0. Neser keta njerez do behen
prap musliman dhe perseri mund te behen Ortedoks. dhe kjo per ta nuk ka
shume rendesi nese dikush u jep buk per te ngrene. Per ta ska vlere
asnje gje pertej kafshates se tyre. Islami nuk ka nevoje per Njerez qe
behen musliman per buke. por ka nevoje per njerez qe pranojne islamin me
zemer. ashtu siq e pranojne perendimoret njeri pastjetrit jo per
kafshate por per Vyrtyt.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:50 am

6 million American Christians convert
every year to Islam!!
(<----
kliko ketu psikolog <----) edhe mos haro se "every year" do te thote
per cdo vjet .... Dmth per cdo vjet konvertohen nga 6 milion AMERIKAN (
qe nuk kane nevoj per buke ...
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:50 am

Por , edhe nji fanatiku islam i kishin dhanë per detyrë qe ta lexoj
Biblen e pastaj të e shkruan një shtrembim të Bibles , ai kishte
refuzuar dhe e quante ketë si liber të djallit ,por pasi qe e lexoj , ai
u bë i krishter i devotshem.
http://de.youtube.com/watch?v=90ozM2DmkaQ&NR=1
Pjesa një

http://de.youtube.com/watch?v=bt18EE...eature=related
Pjesa dy

http://de.youtube.com/watch?v=yS6GzsLWih0&NR=1
Pjesa tre

Ndersa kjo gruja u ba e krishter , ishte muslimane :
https://www.youtube.com/watch?v=4-air...eature=related

Ky flet për Kuranin ishte hoxhë por se gjeti rrugen e vertet aty pastaj u
bë i krishter sepse krishterimi eshte falja , meshira dhe humaniteti.
https://www.youtube.com/watch?v=n8r30...eature=related
Edhe ketu
http://de.youtube.com/watch?v=oOs2-f...eature=related

Tash nuk po i vargisi si ato tuat me lartë, veq mosa harro, cenzyra
islame sikur të lejohej , edhe me shumë njerez do të kalonin ne
krishterizem, sepse aty eshte jeta dhe shija e jetes.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:50 am

Se pari ne videon tende flitet per Afriken,nje kontinent me probleme
mbijetese ku eshte e lehte te konvertosh ne nj efe ao ne nje tjeter.
Ne Europe ka konvertime kristjanesh nga nje fe me praktika fetare te
reduktuara ne nje tjeter qe kerkon sakrifica dhe adhurim te
Krijuesit,nga nje kulture ne nje tjeter,gjithmone nga njerez qe shpesh
jane edhe intelektual ose te pakten nuk kane probleme mbijetese.
Edhe nese i kane,muslimanet ne Europe penogen te mbajne vetveten e jo me
te konvertojne te tjeret me menyra te ndryshme.
Afrika ka nje analfabetizem te tejskajshem qe kalon gjysmen e
popullsise.
Ka shtete qe kalojne edhe 70%.
Lind pyetja si e njohin ato kete fe te re qe kerkon lexim dy vjecare?!
40% e popullsise jeton nes linjen e mbijeteses,pra eshte e
varfer,disponon me pak se 1$ ne dite per fryme.63% jane territore me
kushte natyrore shume te veshtira per jeten per shume arsye.


Se dyti ne Itali,te cilen e prferoj sepse jetoj dhe eshte qendra e
katolicizmit,vetem 30%jane frekuentues te kishave.Te tjeret deklarohen
krstjan ose katolik por nuk frekuentojne dhe natyrisht pjesa me e madhe
nuk njeh fene e vet edhe pse ka kryer disa rite kishtare krezmini.
Mos valle te gjithe keto njerez qe nuk e njohin fene(pervec disa
elementave siperfaqsore qe cdo njeri njeh rreth fese se vet edhe pse nuk
praktikon) e vet nuk i perkasin asaj feje ?!
E pra ne statistika jane pjese e katolicizmit.

Psiko,perpara mikrofonit u be muslimane pasi shprehu formulen e cila
edhe per krishterimin ekziston ne berjen e kryqit apo te krezmimit.Ky i
fundit te shnderron ne krsitjan ashtu sic i pari ne kushte tet vecanta
ose te pakten te ben nje "gatikristjan".
Ne video nuk do mund te jepej rruga qe ka ndjekur ajo graua per tu
konvertuar sepse as ti nuk na ke sjelllur video 2 vjecare.
Mos u bej kaq i trashe.
Qe kur lind je kristjan-thote doktrina jote.Ky proces vazhdon me
pagzimin dhe je i atille,per kishen kuptohet,ne momentin e
krezmimit.Shkollimi,rrefimi,kungimi...nuk jane te domosdoshme.
Sikur te ishte e vertete kjo,ku mesoi te shkruante dhe lexonte
Skenderbeu?
Ne oborrin e sulltanit ku mesoi Islamin.Po krishterimin ku ?!E sipas
teorive te tua meqense u dashkan 2 vite shkolle atehere ai nuk mund te
quhet kristjan..
Boll te lutem mos na bej te qeshim...

Ka edhe te dhena te ndryshme nga videoja jote ku muslimanet jane 280
milion,kristjanet 120 milion,pjesa tjeter jane anismiste dhe totemiste.

Ne nje teme tjeter kemi replikuar se si feja Islame eshte prgamatike,dhe
per kete kam cituar B.Russell.Mqenese atje nuk e paske kuptuar,cudi per
nje qe se paku ka 2 vjet shkolle katekizmi(imagjino te tjerat),e
ritheksoj se feja Islame konsiderohet nje rruge e mesme, nga shume
studiues,mes materializmit hebre dhe idealizmit shpirterore
kristjan.shprehjet qe jane filozofi e krishterimit,si sill faqen
tjeter,duroje ssunduesin sepse do te marreh shperblimin ne boten
tjeter,pasivizmi,kane detyruar Marxin te prodhoje ato pohimet e famshme
te opiumit.
Muslimani eshte i detyruar te martohet nese ka mundesi,pra te shijoje
impulset qe Krijuesi i ka dhuruar duke respektuar rregullat e moralit
islam.Ka te drejte te divorcoje sepse lidhja nuk mund te jete e
perjetshme per shume arsye.Krishterimi divorcin e ndalon,martesa eshte
rrealtive pasi vete prifterinjte nuk martohen pra ndryshin impulset
frojdjane dhe trasformojne natyren njerezore duke e shkeputur nga
rrealiteti.
Muslimani mund te punoje edhe diten e xhuma,ndersa kristjani sipas
doktrines te dilelen duhet te beje pushim.
Ne shume pjese Kuranore permendet puna,tregtia per te cilat feja ime ka
rregulla te qarta te aplikimit.
Ndermjetsimi i lutjeve nga prifti apo shenjtori eshte nje fenomen
shkeputes nga rrealiteti dh mundesia e afrimit direkt me Zotin.Qe lutja
jote te jete me e degjaur duhet ti drejtohesh shpirtit te Nene
Terezes....
Ne fene time rregullohen mardhenjet politike,sociale,ekonomike.
Me tokesore se kaq ?!
Me afer jetes se njeriut se kaq ?!

Aaaa ti studjon cfaqen e krishterimit sot nga krsitjanet.
Nese ke studjuar pak do te shikosh se nuk perkon aspak me rrealitetin
sepse kisha kundershton mardhenjet seksuale
jashtemartesore,kontraceptivin,abortin,familjen
homoseksuale,divorcin,vjedhjen nga
bankat,luften,urrejtjen,konsumizmin,individualizmi
n,komunizmin,revolucionin francez...e shume te tjera qe shume pak
kristjan i aplikojne.
Si keta te fundit ke edhe shume musliman por ama feja e njerit dhe e
tjetrit nuk perkon me jeten e tyre(te dy pseudobesimtareve) ne rrealitet
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:50 am

Ndoshta ke dasht me then 6 persona ne vjete ,se 6 milion sjan ende me
gjithe aq shum emigrante qe vij per dite ne amerik,dhe kjo qe ke sjell
ktu qenka martua me ate mullahin,dhe aty e paska pa "driten".Mos harro
se ndoshta 6 te krishter pranojn islamin por 500,000 apo 600,000 nga
familjet e emigrantve musliman perqafojn Krishtenimin.Kur te dush me
rrej, rrej per toke e jo hava.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:51 am

Pra nji gja duhet me dijt te gjithe, se
sot ne kete kohe moderne njerzit duhet te ken te drejt me zgjedh simbas
deshires se cfar ju pelqen,si ne besim apo edhe jo besim,apo ne cilen
dege te besimit,pa u friksua apo ju imponua,me te drejt te plot per
cfar ju pershtatet atyre si persona,dhe per mendimin tim ska te drejt
askush me vendos per ata,apo me i shiqua shtrembet,ska lidhje se cfar
zgjedhin.

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:51 am

Muslimanet e ardhur nga vendet tjera , shumica e tyre konvertohen në të
krishter , qoftë edhe me emerë por edhe me mbiemer, por edhe nese të
krishteret konvertohen ne musliman , ata nuk i njek askush për ti vra
sikur behet ne islam , per atë arsye islami ndalon konvertimin dhe e
denon me vdekje , sepse e din se askush sdo ti rrinte, pra i rrin me
dhunë , e keta qe behen musliman neper Evropë, keta se kan shijuar
helmin e jetes dhe dites islame se sdo të rrinin as një minutë ne atë
sekt , por sidoqoftë , të tillet e kan shijuar jeten ne krishterizem , e
kan shijuar lriin, miresin e krejt , pse jo për studim edhe islamin qe
pastaj do të shkruaj e shkruajn sikur qe kan shkruar per pavertetesin
islame .Njejtë sikur Shqiptaria qe kishte analfabetizmin pas hyrjes se islamit
ne tokat tona , por Afrika e shef dhe e din se me islam nuk ka përparim ,
sepse leximi 5 oresh ne ditë i Kuranit nuk i sjellë dituri , liri,
femijeri e asgja tjeter, ndersa jetesa nuk eshte e veshtirë ashtu si
shkruan ti , sepse Afrika ehste kontinent i madhë jo shtet simbas teje ,
por eshte kontinent qe ka edhe të krishter , mirpo të krishteret
afrikan jetojnë një jetë shumë tjeter nga ajo e atyre musliman dhe ketu
eshte pa dhe shifet lakmija , edhe pse siq e kam thanun me parë , ne
islam , as femijet nuk gezojnë lumturin e tyre sepse e ka obligim qe ne
moshen 6 vjeqare të fdalet 5 here ne ditë e kjo eshte ngarkes psiqike ,
shpirterore dhe fizike per femijet, andej keta , ikin dhe ikin nga një
genjeshter e tillë qe su sjellë asgja vetem urrejtje per njerzin dhe
besimet tjera , ashtu siq të ka sjellur edhe ty , cka per ty eshte ne
pyetje sigurishtë financa, ne fakt shumë kan financuar dhe financojnë ne
Shqiperi ,e ti nen xhaxhin Enver se ke pa lekun kurrë me sy , tash kur e
shef , atehere vrapon pas tij si qeni pas mishit dhe eshtrave.Katolicizmi (krishterizmi ) nuk eshte obligim i jeteses per njerezit,
ata e zgjedhin vetë, nuk ka polici fetare , nuk ka nenqmim ne shoqeri ,
ne ligjë , ne komune e askund , por edhe pse nuk shkon ne kishë , ai
eshte i krishter ose nuk eshte hiq , sepse zgjedhë cka don ai e ajo vetë
, jo me dhunë sikur behet ne islam qe duhet me doemos, patjeter ose
pasojnë shumë gjera , ligje e veprime pas asaj.
Hawk :

Jo , gabim e ke , me formulë nuk behet askush i krishter , sikur të
ishte ashttu , duhet të behesh edhe ti sepse formulen e pagzimit e ke të
paren fjalë ne gjuhen shqipe qe e meson ne shkollen e lartë, edhe pse
ke qenë i krishter dikur, tash je ba " musliman " bile edhe ma shumë se
ata ne Arabi , sepse sdin arabishten e sdin se cka shkruhet e thuhet ,
nejse musliman i ri , pro i krishter behet njeriu kur pagezohet ne kish ,
me ujin e bekimit , me prezencen e kumbares, me prezencen e prindit ,
pastaj vjen krizmimi e pastaj kungimi, ne xhami si gjanë keto sepse ai
veq rritet duke u lut , vdesë duke u ut , e pa u shkruar askun ne
evidencë, ndersa ne kishë i ke evidencat kur lindi dhe vdiq , per atë
arsye edhe ne kishta shqiptare i gjanë krejt evidencat edhe nese shteti i
shkaterron sikur qe i beri dikur .
Qy , kush të tha qe nuk janë të domosdoshme , ku i ndjeve ose i lexove
keto , ose shko ne kishen e Shna Ndout ne Tiranë e pyete edhe priftin ,
sepse keto janë të domosdoshme medoemos, se nuk behesh besimtar me nji
fjalë Allahu e ster Allahu para mikrofonit , ajo eshte veq nji zbehje e
fes asgja ma shumë.
Jo veq nga video por edhe nga studimet edhe nga shikimi i jetes shifet
se islamin se don askush , a thua pse kan policin fetare qe e mbajnë
popllin peng deshten e sdeshte , a thua pse revolucioni islam ne Iran
mbahet me shtypjen e tenkave mbi studentet , sikur të sihte ashtu , të
gjithë do të rrinin të lumtur por nuk qendronm ashtu , te thash , per ty
eshte e lehtë të jesh musliman sepse jeton ne boten e krishter dhe kjo
ta lehteson lirin , edhe të shprehesh , ofendosh fe tjera , figura tjera
, sepse je ne boten e krishter edhe je ish i krishter dikur.
Ti ske replikuar , nuk din cka ehste replika , din vetem perrralla dhe
asgja ma shumë.
Ndersa per Rusellin të kam shkruar mirë e kjartë , ndersa nese duhet
duruar sunduesin Zotin duke e flijuar ne ketë botë me bomba ne shpinë
për të fituar një jetë ma të mirë atje lartë, atehere ju me ketë e keni
shpallur Zotin një arrogantë, një perqares dhe nje sundues dhe diktator ,
sepse Zoti i don tåe miret dhe të kqeijet , sepse janë krijesa te tyre,
e sikur ai të kishte fuqi edhe të keqin do ta bente të mirë, Zoti per
ju eshte një frigë , sepse frigohi se ju denon , vret dhe ju djeg
truppin ne zjarrë , ua nderron lekurat , e per luks u fal edhe gra thuja
qe ai eshte shites femrash dhe me profesionin prostitucioni.
Po mslimani po por jo muslimanja, sepse islami eshte vetem per musliman e
jo muslimane , ato skan asgja të drejtë, ketë e kemi sjellur me fakte
edhe me heret dhe e kemi deshmu ketu ne forum, qe don e bejmë prapë.
Permendet sepse islami thotë qe eshte ligj , fe , pushtet dhe umet , pra
si mund të cilesohet si fe kur ka imazhin e diktatures.
Te mos harrojmë se edhe "profeti" ishte kalores dhe diktator qe
plaqkiste dhe merrte mall nga njerezit ,ketë e kemi dehsmuar edhe me
heret, qe don e deshmojmë prapë.
Ndersa lutja e ime i drejtohet edhe Nenes Tereze edhe cdo kuj qe me të
vertet deshmon miresin nejrore , e per lutjen tande drejtoju Homeinit e
te tregon per seksin me dhi, dele e deve , ama mishin eshte gjynah per
të ia ngranë pas seksit...
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi