Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Video me Karakter islam ....

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:51 am

Ketu ku jetoj une ka sot 1.5 milion musliman dhe numri i tyre eshte ne
rritje.Nuk kostatoj per fatin tend te keq ate cka pohon ti.Natyrisht un
nuk e mohoj se nuk ka konvertime por ti shnderrosh ne shumice me duket
me se qesharake.Qe te mos na besh te qeshim sill statistika.E mos harro
edhe ato te konvertimit te qytetareve Europian ne musliman.

Shqiperia dhe trojetshqipetare nuk kane aplikuar kurre detyrimin e
muslimaneve te qendrojne ne besimin e tyre.Ligje te tilla nuk kane
ekzsituar as gjate sundimit Osman.Sundimet qe pasuan,besoj me shume se
te tjeret ai jugoslav per ju dhe ai komunist per ne nxoren nje mori
ligjesh,rregullash,detyrimes,lehtesimesh,per te luftuar fene…por ja qe
per fatin tend te keq ne shqipetare jemi akoma shumica musliman…edhe pas
ne periudhe qe nuk aplikohet sheriati(jo se sete aplikuar ndonjehere)
dhe kurrefare detyrimi,duke mos haruar se ka presionete konsiderueshme
nga jashte dhe brenda trojeve per konvertim, ne perseri jemi shumice
musliman!!!!
Kush na detyron!?

Ata qe behen musliman neper Europe,un km njohur disa ketu ne
Itali,arrijne ne kete konkluzion pas nje ecurie graduale drejt fese
natyrisht te bazuar ne diturine.Jane kryesisht intelektual por edhe
njerez te thjeshte,te hapur,pa paragjykime dhe integraliste qe ne
brendesi te tyre kane nje boshllek i cili kerkon te mbushet.Ne fakt
kriza e identitetit,e vlerave,boshlleku i krijuar nga humbja e terrenit
te fese kristjane ka drejtuar njerezit drejt ideologie
comuniste,socialiste,kapitaliste konsumiste,nacionaliste.Sot ndodh e
kunderta njeriu kekron vetveten dhe natyrisht nuk mund ta gjeje ne
sisteme njerezore qe predikojne filozofine e ligjeve te xhungles,peshku i
madh han peshkun e vogel,i forti mbijeton dhe te tjeret duhet te
vdesin.Ketu lind domosdoshmeria e emocioneve,qetesise,harmonise se
brendshme,ekuilibrit qe dikush i gjen vetem tek feja.Pikerisht ato qe
kerkojne te konvertuarit europian ne Islam.Flasim per idnivide qe dalin
jashte kuadratit te televisionit,qe nuk indoktrinohen ashtu si ti nga
modelet televizive dhe nga stereotipet mediatike te cilat bejne gogol
muslimanin ashtu sic e bejne shqipetarin ne Perendim(jo per arsye
fetare).

Vertetsine Islame e pranon edhe Papa.
Cudi qe ti ke mbetur akoma ne mendimin kishtare mestare.

Trojet shqipetare,populli shqipetare kane patur analfabetizmin para dhe
pas hyrjes se sunduesit Osman.
Nuk na rrezulton asnje shkolle shqipe para sundimit Osman,nuk na
rrezulton asnje abetare,asnje lerues i gjuhes...e jo me te jete fenomen
masiv i perhapur ne te gjitha trojet.
Ne fast sic e km pohuar,sundimi Osman perkon me Rinascimenton ne Itali
pra ne kohen kur populli italian nuk kishte akoma gjuhen e njehsuar dhe
te shkruar letrare.As qe mund te pretendohet se Italia edhe pse
avanguardia e kultures Europiane kishte alfabetizim te masave popullore.
Ti tani do na bindesh qe populli yne ishte i alfabetizuar??
Me se ,me nje formule pagezimi qe eshte bere per prifterinjte?!

Afrika ka humbur rete 100 milion njerez nga skllaverizmi i vendeve
Europiane aq te civilizuara dhe aq njerezore.Nder shtetet qe kane patur
nje tregti me te gjere sklleverish jane Spanja dh Portugalia,dy
mbrojtesit historik te katolicizmit,dy inkuizitoret e hebrenjve dhe
muslimaneve,dy konvertuesit e dhunshem te Amerikes.
Gjendja e mjeruar e Afrikes nuk eshte pasoje fetare sepse musliman ka
edhe ne EBA,A.Saudite,Qatar,Bahrein,Malajzi,Singapor,por ty aty as me
lustru kepucet nuk te marrin.
Afrika ndodhet ne kete situate si rezultat i kolonizimit te bardhe,qe
rastesisht jane vende me fe kristjane pra me parime sublime….
E pranojne te gjite studjuesit,antropologet,historianet,politikante e
guximshem,gazetare,misionare fetare qe kjo eshte asryeja e jo feja.
Afrika ka vende te botes se IV me fe Kristjane,Islame,Animiste.Ashtu sic
ka vende me te tria keto fe(kryesisht animiste)qe jane me te
zhvidhuarat e kontinentit, si Afrika e Jugut.
Nga cilet vende duhet patur lakmi nga
Bostvana,Zimbabve,Ruanda,Burundi,Uganda,Angola,Nam ibia,Republika Dem.e
Kongos,Kongo,Liber,Afrika Qendrore,Etiopia….?!
Sa nga keto vende bejne pjese ne boten e IV-terme ky Europian(nga
kristjanet pra)diskriminues-qe vdesin per buk,per uje,nga semundje nga
me te ndryshmet??
Keta jane lakmia?!
Mos valle eshte faji i Islamit qe u sunduan nga barbaret Europiane dhe u
shkaterruan keta popuj duke ardhur gjer ne kete situate qe perjetojne
sot??

Natyrisht qe leximi 5 oresh i Kuranit nuk mjafton.Per kete ne muslimanet
duhet te punojme e te shfrytezojme te mirat e kesaj bote sepse kjo
eshte nje jete per tu jetuar e jo per ti sjellur faqen tjeter
rreziqeve,problemeve,sfidave te jetes.Nuk ka asnje verset Kuranore qe
percakton se duhet ta lexojme 5 ore apo 8 apo me shume e me pak.Nuk ka
asnje praktike fetare qe percakton nje limit.Leximi eshte rrelativ kur
kemi kohe.Ne kete menyre All-llahu na le te lire te perballojme jeten
duke i krijuar vetes,familjes,komunitetit kushte sa me te pershtatshme.
Mos u merr shume me 5 ore e Kuranit por shiko historine dhe aktualitetin
ku shume urdhra kishtare murgjish nuk benin dhe nuk bejne tjeter vecse
luten tere diten e dites.Nuk martohen,pra nuk shtojne njerezimin,punojne
sa per te mbijetuar,pra nuk shijojne asgje nga ajo qe ti pretendon se
ne muslimanet e kemi zili sepse na pengon feja,nuk komunikojne me
komunitetin pervecse me te ngjashmit e tyre.
Keto jane shebuj te devotshmerise.Keshtu ne teori duhet te jesh edhe
ti.Atehere per cfare jete flet ti ??
Per te krishteret qe kane emer te tille dhe…ju jane keputur frenat??
Keto jane te krishtere dhe perfaqsojne individin e jo fene,gjithsesi
jane shembull kristjan dhe besimi me pak se ato qe siperpermenda.Ato
pasive qe projektojne cdo gje ne boten tjeter.
Nje 6 vjecare nuk eshte e obliguar te falet 5 per ne dite ashtu si nje
katolik 6 vjecare nuk eshte i obliguar te shkoj te rrefehet sepse nuk ka
mekate por ja qe shume familje e aplikojne per ta edukuar femijen me
refimin.

Urrjetja eshte ne themel te Europes dhe me kete eshte semure edhe kisha
gjate historise…shembuj ke me shimice,i gjen vete se di te lexosh.

Si the mo si the..nuk e km pare lekun!!
Per kete arsye nuk me pelqen,nuk ja di vleren dhe nuk shitem per lek,nuk
konvertohem per pozite,karriere,pune,dokumenta,rroge te mire,edhe pse
oferta te tilla ka mjaft.Per kete arsye preferoj te mbroj idealet dhe
identitetin tim,dinjitetin dhe vetveten.Ajo cka me propozon ti eshte
shitja per hire te lakmise dhe te mirave qe paskeka Europa,per te hyre
ne Europe, por me perpara konverto ne krishterim ose mire mbush kishat
me ato qe i kan harruar pasi jane kapur fort pas konsumizmit.
Me pare rikthe europianin ne kisha,pastaj Afriken e pabuke sepse eshte
kollaj te abuzosh me fatkeqsine e tjetrit.

Kur perdor termin Katolicizmi mos ve ne kllapa Krishterimi sepse nuk
jane e njeta gje.
Papa vete nuk e ben,Nene Tereza gjithashtu….ti do te dalesh nga norma?!
Nuk ka gje te keqe per nje deshire te tille por duhet te dish se jane te
ndryshem.

Situata me qesharake eshte ajo e formules qe kemi mesuar ne Universitet.
Ne fakt e kam mesuar me heret,nuk km pritur Universitetin.
Qellimi im ka qene kulturore pra per te perfitura njohuri mbi kete
ngjarje gjuhesore.Nese e njeh formulen ajo eshte bere per prifterinjte
qe ti pagezojne besimtaret ne nje gjuhe te kuptueshme.Pra me shume se
besimtare une ,sipas teje, duhej te isha bere prift kur kam lexuar kete
formule…Por kjo nuk mjafton ke te drejte dhe un nuk e kam
kundershtuar.Mund te kurseheshe sepse qe te dy e dijme qe pagzimi eshte
faza fillestare.
Edhe ti nuk mund te behesh musliman nese lexon diku shehadetin.
Duhet qellimi,deshira,vullneti,bindja.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:51 am

Per sqarim, un nuk kam qene i krishtere kurre sepse kam lindur ne
familje muslimane…me perpara..dalim te majmuni.Per kete kam shkruar diku
tjeter.Kjo tregon se ti je ne mesjete.
Gjitahstu per qartesi :
Edhe i krishteri duhet te lutet,madje edhe gjate momenteve agonike…ti me
duket paske dale nga feja.Ik e rrefehu se po ben mekate.
Ne nuk na duhen lista sepse i mban All-allah.
Listat e tjera ja kemi lene shtetit.
Ne jemi besimtare sepse i besojme Zotit dhe i Gjithedijshmi e di kur nje
krijese i drejtohet Atije.Nuk ka nevoje per ndermjetesine e priftit apo
Shen Ndoit.Letra dhe lista e priftit jane te paperfillshme para
Krijuesit.
A mos po mendon se Krijuesi nuk e din dhe duhet prifti ti tregoje listen
se kush eshte konvertuar dhe kush jo??
Ooo Zot….e shikon sa injorant je.Lista eshte per arsye administrative qe
nuk e ben besimtarin, kristjan apo e nxjerr nga besimi.

Irani nuk eshte Islam.
Leri tanket se po hyn ne politike dhe aty mund te tregoj une ty se sa
tanket jane blere me parate e Vatikanit(si investim, natyrisht borxhe)
ne luften e ishujve Malvine mes Argjentines dhe Britanise apo ne luften e
Spanjes ne 1936 ku kisha mbeshteti me te gjitha menyrat fashizmin
Frankist,natyrisht edhe me arme.
Nuk po zgajtem me teper te tregoj se sa arme i ka shitur USA, Iranit
Islamst,sa arme,tanke,aeroplane i ka shituar USA diktaturave te ndryshme
ne bote..e sot eshte shteti sublim!!!
Sa ka fituar Bushi nga familja Bin Laden!!!
Po e le me kaq,perkohesisht.
Rregjimi Iranian mbaheet nga vota e lire qe ka sjelle ne pushtet ne
qeveri Iraniane ndryshe nga ajo e Pahllavit qe i ishte shitur
imperialismit Amerikan.Aty votohet lirshem mes dis disa kandidateve.Nuk
je dakord me vullnetin e nje populli ?! Mos ja qaj hallin atehere.
Ndersa per mua,un ka 6 jet qe jetoj ne boten e krishtere,po kam nje bote
Islame ne vendlindje aty ku jeton ti si i krishter,ose te pakteen aty
ku ke lindur.

Per Russell nuk ke shkruar asgje.
Me mire te themi nuk ke kuptuar asgje nga citimi im dhe nga mesazhi i
Russellit qe vete e ke sjellur ne forum pa e ditur qe te eshte drejtuar
ty dhe integraliste si ti qe akoma jetojne ne mesjete.
Mire e ke thene,e ke shkruar “kjarte” por jo “qarte”.


Cdo Zot denon,ndeshkon.
Edhe krishterimi,hebraismi,kane xhehennem.
Ferrin a nuk ka krishterimi.
Perse eshte ai,per qef?!Per te denuarit pra i nderuari injorant.
Edhe ti duhet ti frigesohesh Zotit.Pastaj ne i frigesohemi
shtetit,drejtorit,e nuk u dashka ti frigesohemi Zotit?!
Islami eshte fe e te gjitheve.Femra dhe mashkulli kane poziten e tyre.
Ti ke nje(ose tre) Zot dhe jo Zote,Jezusi eshte i Biri i Zotit dhe jo e
bija,themeluesi i kishes Pjetri eshte mashkull,Papat jane meshkuj,femra
nuk mund te behet as priftereshe,nuk mund te
pagezoje,shuguroje,bekoje,shenjteroje,te drejtoje meshen,ritin e
kungimit,krezmimit..njeriu i pare eshte mashkull,Eva doli nga brinja,ajo
eshte shkaktarja e mekatit te pare,ato digjeshin ne turrat e druve(reth
9 milion femra ne Europen e ndritur)….te gjtha keto ne krishterim.Me
maskilizem se kaq!!!!
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:51 am

Sami Yusuf & Outlandish "Try not to cry"

Video klipi jozyrtar i
këngës "Try not to cry"
dedikuar për fëmijët që vuajnë nga padrejtësia dhe shtypja.http://fr.youtube.com/watch?v=toO6BfISFZo
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:52 am

[size=21]Kur’ani
prinë rrugën drejtë shkencës

[/size]
Vrojtimet shkencore e njohin
njeriun me misteret e krijimit, apo me diturinë e pafund të Zotit,
urtësinë dhe fuqinë e Tij. Siç ka thënë
Albert
Ajnshtajni, “shkenca pa fe është e gjymtë”, që donë të thotë, shkenca e
pa udhëzuar nga feja, nuk mund të vazhdoj me korrektësi, por ajo humbë
kohë në arritjen e rezultateve, apo më keq, ajo shpesh është
jobindëse. Islami është fe e arsyes që e inkurajon shkencën.Shikojeni
këtë film për të parë se si Kur’ani i prinë rrugës drejtë shkencës duke
i ftuar njerëzit të mendojnë dhe të ekzaminojnë shenjat e krijimit
përreth tyre.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:52 am

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:52 am

utbja lamtumirëse e
Muhammedit a.s. në Arafat

http://fr.youtube.com/watch?v=ydCcGLYE1NQ
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:52 am

Hagen Rether: Scheibenwischer Jahresrückblick 29.12.07

https://www.youtube.com/watch?v=sET9EmMbGSI
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:52 am

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:53 am

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:53 am

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:53 am

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:54 am

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:54 am

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:54 am

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:54 am

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:54 am

Adem
Ramadani në Haxhë 2007 duke kënduar këngen e Selman KADRIUT në vendët e Bekuara
!


http://fr.youtube.com/watch?v=DXBZr43wlto
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:55 am

Es-Selamu Alejkum Ue Rahmetullahi
Ue Berekatuhu


(Paqja Meshira Rahmeti i Allahut
Qoft mbi ju -musliman-)NBC NEWS:20000 americans Convert
To ISLAM Each Year! :

https://www.youtube.com/watch/v/2PS2creVhaM


Yusuf Estes - Priests and
Preachers accepting Islam :

https://www.youtube.com/watch/v/E6K0627FiCk
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:55 am

Një ilahi e re nga Zain Bhikha rreth luftës në Kosovë Palestinë
dhe Qeqeni.

https://www.youtube.com/watch?v=FwGbQmFLvbU


avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:56 am

Për njerëzit që mendojn !Allahu
ka krijuar të gjitha qeniet e gjalla me tipare që ndryshojnë sipas
mjedisit ku ato jetojnë, çdo gjallesë i përdor këto tipare për të
mbrojtur vetveten ose për gjueti. Disa fshihen me anë të taktikave të
tjera inteligjente.

Ju do të shihni disa tipare të habitshme të kafshëve në këtë film dhe do
të njiheni me shembuj të artit të krijimit në natyrë.

>> http://video.google.com/videoplay?do...09975063&hl=en

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:56 am

Reshat Arbana - Letra e nenes (pjesa e pare)

Një tregim shum emocionues !

Ju ftoj qe ta dëgjoni.


http://fr.youtube.com/watch?v=f30ZX9...il.php?id=3845

*

Pjesa e dytë.

http://fr.youtube.com/watch?v=A5K1eG...eature=related
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:56 am

Ilahi nga
Andin Randobrava
dhe
Avdush Krosa.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:56 am

Mos u frikëso, unë jam musliman !

Video e cila për 1 min e 50 sekonda jep dhjetëra mesazhe drejtuar
jo-muslimane !https://www.youtube.com/watch?v=ht0FEdoWHxY

Shiqim të këndshëm !
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:56 am

Ne e duam Jezusin
(Isën) dhe Marijën (Merjemën) Paqja e Allahut qoftë mbi ta !http://fr.youtube.com/watch?v=vCsSty...eature=related
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:57 am

[size=29]K O S O V A

[/size]

Pjesë nga prezantimi i Kosovës në International Islamic University
në shtetin e Malaisisë nga studentët Kosovar pas shpalljes së
pavarësisë.
https://www.youtube.com/watch?v=jSYyDbF-B5o
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 6:57 am

Sot, 18:02 #39 premium
vbmenu_register("postmenu_1540443", true);

http://dardania.de/vb/upload/image.p...ine=1206483521


Anëtarësuar: 25-03-08
Postime: 210I~E nderuarit forumistët jo besimtare ,, kam gjetur një video , e ju
kisha preferu të klikoni për ndëgjim ,, por vetëm ata të cilet e njohin
gjuhën Boshnjake,
Tepër interesante të krijuar nga njerëzit ekspert e dijetart me
analizimin nën tokës se qfare është gjetur në lidhje me fejën siç
egziston në librin e shenjtë Kur-an.
https://www.youtube.com/watch?v=ZX07QJw9Fno
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Video me Karakter islam ....

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi