Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Djali trevjeçar, hafëzi më i ri në botë

Shko poshtë

Djali trevjeçar, hafëzi më i ri në botë

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 12:04 pm

Fëmija tre vjeçar, algjeriani, Farih Abdur-Rahman, e ka mësuar tërë Kuranin përmendësh, duke hyrë kështu në librin e rekordeve të Guiness, si hafëzi më i ri në botë. Edhe pse ai nuk di të lexojë ndonjë fjalë të shkruar, vetëm e vetëm për shkak të moshës, Farih Abdur-Rahman pa kurrfarë problemi e ka mësuar Kuranin, në saje të dëgjimit të tij, ndërsa ai e përsosi vetinë e tij duke i përsëritur në vazhdimësi ajetet Kuranore, kurse ai ende asnjë herë të vetme nuk ka shkuar në xhami.
Nëna e Farih Adbur-Rahman thotë se ajo gjatë shtatzënisë dëgjonte rite fetare, ndërsa shkencëtarët pohojnë se atë që bën nëna, ndikon drejtpërsëdrejti në fetus. Edhe babai i vogëlushit, Muhammed Farih mendon ashtu si shkencëtarët.
Ky është rasti i parë që një fëmijë në moshë të tillë mëson Kuranin përmendesh, duke parë zhvillimin e hovshëm të teknologjisë dhe rrjedhave të zhvillimit socio-ekonomik
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djali trevjeçar, hafëzi më i ri në botë

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 12:05 pm

Kjo eshte drejtesi, syt e mbyllur, peshorën me nje dor dhe shpaten ne tjetren : Dhe fillon gjykimi.

Bere keq ? Te shkoi koka ke-kush-ke !

Bere mir ? Ka gjasa shpetimi, fatkeqësisht per keqbëresin !
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djali trevjeçar, hafëzi më i ri në botë

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 12:05 pm

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djali trevjeçar, hafëzi më i ri në botë

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 12:05 pm

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djali trevjeçar, hafëzi më i ri në botë

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 12:06 pm

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djali trevjeçar, hafëzi më i ri në botë

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 12:06 pm

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djali trevjeçar, hafëzi më i ri në botë

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 19, 2010 12:07 pm

Ec e gjimoj ksaj tash!??
Na qe po bajm yrysh kokmi miza po kush ke qaj tjetri o Premium oooo!???


Dhe po quditeni e po kercnoni kur dikush po tallet me juve dhe temat e juaja !
Kurse ju Besimin Islam e keni ule deri ne kete...... deregje..!
Tybe treqin tybe as kaurri ma i madh nuk kish me ckru dicka kshtu
'https://www.youtube.com/watch?v=9rQMrSZuj34&feature=player_embedded/
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djali trevjeçar, hafëzi më i ri në botë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi