Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

" Budallai "

Shko poshtë

" Budallai "

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 9:21 pm

- Nje Budalla kishte hedhur grepin e peshkimit ne nje rruge me asfalt dhe vet ishte ulur ne tortuar.
Pas pak kalon nje shoke dhe e pyet:
-Cfar po ben aty?
- Po peshkoj mor idjot, nuk e sheh? - ja kthen budallai.
Shokut i vjen gjynah kur e sheh ashtu dhe i jep 5000 leke.
Pak me vone kalon nje shoke tjeter, edhe ky e pyet se cfar po bene?
- Po peshkoj mor idjot, nuk e sheh? - ja kthen edhe ketij budallai.
Edhe ketij i erdhi keq, po ku ka peshq ne mes te asfaltit tha me vete, nxori edhe ky 5000 leke edhe ja dha.
Pak me vone kalon aty nje shoke tjeter. Cfar ben aty more derezi i thote budallait, ku ka peshk ne mes te rruges??? Te paska ikur truri fare... Eja te jap nje birre eja.

U ulen per te pire birren dhe shoku per te tallur budallain e pyet:
- Po he me thuaj sa peshq kape sot? Te eci ndonjecik a jo?
- Po ja ti je i treti! - ja kthen " budallai ".
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi