Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Korab Shaqiri-Veren e kaluar

Shko poshtë

Korab Shaqiri-Veren e kaluar

Mesazh nga Linddt prej Thu Jul 22, 2010 10:19 am

Teksti i kenges:

Prapë në Ulqin sivjet e ti ndoshta në Gërmi
A kemi kohë për pak, pak dashuri
I zura me dy duar e dy sytë kur të pashë
Kishe fjetur si ëngjull në plazh

Nga dora më rrëshqite, si më humbe s'të pashë
Kur më puthe papritur moj vashë
Më humbet në valë, më rrëshqet si mjaltë
Më humbet në valë, më rrëshqet si mjaltë
Buzët m'i falë

Ref.
Verën e kaluar në Ulqin t'kam pa
Në Gërmi t'kam pa
Ngado ka i kam ra, hej
Valët na godasin e sa larg shtegtojmë
Sa e shkurt kjo verë e sa shumë dashurojmë

Prapë në Gërmi sivjet e ti ndoshta në Ulqin
Të thurrim vargje këngësh për dashurinë
Çdo verë që do t'vij e do të pres nën kala
Aty kur dikur vathi pat t'ra

Nga dora më rrëshqite, si më humbe s'të pashë
Kur më puthe papritur moj vashë
Më humbet në valë, më rrëshqet si mjaltë
Më humbet në valë, më rrëshqet si mjaltë
Buzët m'i falë

Ref. 4x
Verën e kaluar në Ulqin t'kam pa
Në Gërmi t'kam pa
Ngado ka i kam ra, hej
Valët na godasin e sa larg shtegtojmë
Sa e shkurt kjo verë e sa shumë dashurojmë
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi