Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Android 2.2 super i shpejtë

Shko poshtë

Android 2.2 super i shpejtë

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 9:31 pm

Android 2.2, me emër kodues Froyo, pos mbështetjes për Flash 10.1 sjell edhe performansa dukshëm më të mira në të njëjtin harduer.
Versioni i ri i sistemit operativ mobil Android 2.2. të Google, me vete sjell më shumë sesa që ishte paralajmëruar fillimisht. Zyrtarisht deri më tani janë publikuar vetëm ndryshimet në pamje dhe mbështetja për Flash 10.1 si dhe kompilacioni JIT i integruar në vet kernel-in e sistemit operativ.
Duket se këto të fundit janë meritore për performansat mbresëlënëse të Androidit 2.2, së paku gjykuar sipas testeve të bëra në faqet e internetit Android Police. Përdoruesit e këtyre faqeve kanë testuar versionin aktual në zhvillim të Android 2.2 dhe atë ekzistues 2.1 në të njëjtin harduer – atë të Nexus One. Për testim është përdorë Linpack benchmark, i cili teston harduerin e telefonave të mençur duke matur shpejtësinë e përllogaritjes.

Me sistemin aktual operativ mobil Android 2.1 Nexus One në Linpack arrin 6.5 deri në 7 Mflops, derisa me versionin Froyo hiq më pak se 37.5 Mflops. Përmirësimi i performansave prej 450 për qind është mbresëlënëse, e për detajet zyrtare dhe të gjitha risitë tjera të këtij sistemi operativ na duhet të presim paraqitjen zyrtare nga Google e cila do të bëhet më 20 maj.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi