Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Gili - Vet ke thane

Shko poshtë

Gili - Vet ke thane

Mesazh nga Linddt prej Thu Jul 22, 2010 10:20 am

Teksti i kenges:

Rrugët tona sot po ndahen
Se premtimet nuk po mbahen
Ndryshe fole, ndryshe dole ti
Zemra sonte do të çahet
Edhe syri s'do të mbahet
Se më nuk do t'shoh moj dashuri

Ref.
Vet ke thanë, vet ke thanë
Asnjëherë nuk ke me m'lanë
Vetëm vdekja kur t'na ndanë
Vet ke thanë djalë, vet ke thanë
Ndryshe krejt ke vepru
O sa shumë o ke lëndu
Një mësim e kam mësu
Fjalëve kurrë mos me ju besu

Ballë për balli ne nuk flasim
Zemrat tona sa s'pëlcasin
Ndryshe fole, ndryshe dole ti
Sikur ta degjoj frymëmarrjen
Zemra nuk e pranon ndarjen
Se nuk do të t'shoh moj dashuri

Ref. 2x
Vet ke thanë, vet ke thanë
Asnjëherë nuk ke me m'lanë
Vetëm vdekja kur t'na ndanë
Vet ke thanë djalë, vet ke thanë
Ndryshe krejt ke vepru
O sa shumë o ke lëndu
Një mësim e kam mësu
Fjalëve kurrë mos me ju besu
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi