Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Golf VII në vitin 2012

Shko poshtë

Golf VII në vitin 2012

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 9:32 pm

Golf VI është me ne vetëm dy vjet e mediet e huaja të cilat mbulojnë fushën automobilistike veçmë kanë filluar të flasin me të madhe për trashëguesin e tij, të cilin supozohet se do të duhej ta shohim qysh në vitin 2012.
Gjenerata e shtatë e Golfit do të ndërtohet në platformën e re të cilën do ta ndajë me modelin e ngjashëm me të, atë Passat. Platforma e re do të duhej të jetë pak më e lehtë, derisa do t’i mundësojë Volkswagenit përpunimin e versioneve karavan, kabriolet dhe kupe, duke marrë si shembull atë Passat CC, si dhe variantet e tij me motorizim të përparmë dhe integral.



Automjeti do të futet në lëvizje nga paleta standarde e motorëve prej të cilëve do të veçohet njësia e re 1.2-litërshe TSI me 105 kuaj fuqi, si dhe tre-cilindërshi i porsa-paraqitur 1.2-litërsh TDI me 75 kuaj fuqi dhe 120 Nm i cili Golfit do të duhej t’i siguroj emetimin e CO2 më të ulët se 100 gramë për kilometër. Gjenerata e shtatë e Golfit supozohet do të duhej të vjen në version hibrid ku elektromotorit do t’i bëjnë shoqëri motorët me naftë apo edhe ata me benzinë.

Nga avancimet tjera teknologjike, gjenerata e shtatë e Golfit do të ketë sistem për njohjen e shenjave të trafikut si dhe sistem për auto-parkim, derisa portali automobilistik AutoExpress përmend edhe sistemin që lidhet me navigacion i cili ua tërheq vëmendjen vozitësve për kthesa të rrezikshme, kufizim të shpejtësisë, tatëpjeta dhe përpjeta të mëdha.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi