Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Lenovo IdeaPad Y560

Shko poshtë

Lenovo IdeaPad Y560

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 9:32 pm

Në faqet zyrtare të prodhuesit Lenovo janë paraqitur fotografitë dhe specifikat e para të laptopëve të rinj 15.6 inçësh të familjes IdeaPad Y560.
Kompjuterët vijnë të pajisur me procesorët nga seria Core iX e Intel dhe atë në të tri versionet e mundshme - Core i3, i5 e i7, ani pse versionet ULV nuk përmenden.

Në këtë laptop maksimalisht mund të instalohen deri në 8 GB DDR3 RAM, e për grafikë përkujdeset ATI Mobility Radeon HD 5730 me një gigabajt memorie. Nga ky procesor grafik mos pritni shumë për lojërat që kërkojnë tepër, përkundër rezolucionit mjaft modest prej 1.366 x 768 piksela.

Në mënyrë standarde me kompjuterë vjen sistemi operativ 64-bitësh Windows 7 Home Premium, e në tregun amerikan do të kushtojë 950 dollarë, që nuk duket të jetë edhe aq i lirë për atë që ofron.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi