Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Alketa me këngë të vjedhur te “Dancing with the stars”

Shko poshtë

Alketa me këngë të vjedhur te “Dancing with the stars”

Mesazh nga Arjana prej Mon Jul 26, 2010 4:30 pm


Të gjithë ata që ndjekin spektaklin “Dancing with the stars” kanë në memorien e tyre këngën hapëse të spektaklit të kënduar nga mederatorja e tij, Alketa Vejsiu me titull “Yjet vallëzojnë”.
e anë të kësaj performance hyrëse, që ngjan si kolonë zanore e spektaklit, Alketa na kujton, se gjatë karrierës së saj, ndër të tjera ka bërë edhe këngëtaren. Deri këtu gjithçka në rregull. Por pak ditë më parë, revista on-line Albaniac ka publikuar dy video, ku tregohet qartë se kënga e Alketës është kopje e këngës së Fergi-t, të grupit “Black Eved Peas”, me titull “Be Italian”.
Madje tek Albaniac, në fillim bëhet ironi, duke thënë se Fergi ka vjedhur këngën e Alketës, por më pas tregon se kjo këngë ka dalë një vit më parë, madje ka qenë kolonë zanore e filmit “Nine”, ku kanë luajtur aktorë të mëdhenj, si Sofia Loren dhe Penelop Cruz. Filmi ka qenë kandidat për shumë çmime dhe është pëlqyer shumë, kështu që kolona zanore e tij, padyshim që është një motiv shumë i njohur.
Ndërkohë, Alketa nuk ka ndryshuar asnjë notë në këngën që këndon, por në ndryshim nga Fergi, nuk thotë “Be Italian” (ji Italian) por “Yjet vallëzojnë”. Mbase duke qenë thjesht një këngë hapëse e spektaklit, nuk ka ndonjë problem të jetë e kopjuar, pasi nuk konkuron gjëkundi, por e vërteta është se asnjëherë nuk është treguar se nga është marrë kjo këngë, aq sa të gjithë kemi menduar se është një krijim i mirëfilltë. Deri pak ditë më parë.
avatar
Arjana
Homie
Homie

Numri i postimeve : 233
PIKE : 437
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 12/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi