Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Flori Mumajesi përfaqëson Shqiperin në konkursi Ballkanik

Shko poshtë

Flori Mumajesi përfaqëson Shqiperin në konkursi Ballkanik

Mesazh nga Arjana prej Mon Jul 26, 2010 4:46 pmSecili shtet Ballkanik zgjodhi këngët fituese për Çmimet Ballkanike Muzikore, ku votuesit nga kater konkurentët shqiptarë zgjodhën Flori Mumajesin si përfaqësuesin e Shqiperise ne kete kompeticion.
Më 17 prill të mesnatës u mbyllën votimet me SMS për “Këngën më të mirë të Ballkanit për 2009”. të Edicionit të parë të çmimeve muzikore të Ballkanit.
Teleshikuesit e secilit shtet zgjodhen këngën e tyre fituese e cila do të përfaqesojë shtetin e tij më 16 maj. Kështu nga Shqipëria konkuronin, Elvana Gjata, Flori, Soni, Genta Ismajli ku më i miri u votua Flori.
Tani pritet që Kënga fituese e të gjithe Ballkanit do të zgjidhet drejtpësëdrejti në ceremoninë e ndarjes së çmimeve
avatar
Arjana
Homie
Homie

Numri i postimeve : 233
PIKE : 437
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 12/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi