Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Vajza e Teutës quhet Tara

Shko poshtë

Vajza e Teutës quhet Tara

Mesazh nga Arjana prej Mon Jul 26, 2010 4:49 pmThashethemet për emrin e vajzës së Teuta Krasniqit dhe Blero Muharremit nuk kanë të ndalur.
Megjithatë, një burim i Express ka thënë se vajza e çiftit quhet Tara, një emër ky mysliman por që ka edhe origjinë ballkanike.
Por, deri me tani çifti kanë refuzuar që të flasin për emrin e foshnjës edhe pse Teuta në një intervistë të mëhershme ka thënë se nuk do ta bëj publik emrin e vajzës së saj, së paku jo, deri sa ajo të lind.
Edhe nga komentet në profilin e Bleros në facebook.com nuk përmendet emri i vajzës. Në këtë profil ka vetëm komente dhe një falënderim ku Blero dhe Teuta i falënderohen lexuesve për komentet e tyre.
Më poshtë ne do të japim edhe kuptimin e emrit Tara.
Teuta, për të cilën thuhet se familja e saj ka tradita myslimane, emri Tara është një emër i tillë.
Mirëpo origjina e këtij emri është budistë dhe në të vërtet Tara është version femër i Budës që në shqip ka kuptimin Nëna e Lirisë.
Emri është edhe toponim i një gryke ballkanike, me shumë gjasë me origjinë ilire, i cili gjendet në Mal të Zi, por në cilin qytet të këtij shteti është ende nuk dihet për shkak të ndryshimit të emrave të këtij vendi.

_________________
avatar
Arjana
Homie
Homie

Numri i postimeve : 233
PIKE : 437
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 12/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Vajza e Teutës quhet Tara

Mesazh nga lenti prej Mon Jul 26, 2010 5:36 pm

qfar emri
avatar
lenti
Master
Master

Numri i postimeve : 527
PIKE : 582
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 18/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Vajza e Teutës quhet Tara

Mesazh nga Luani-N prej Mon Jul 26, 2010 6:55 pm

hahah as une kurr spaskum ni ket emer
avatar
Luani-N
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 188
PIKE : 225
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 04/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Vajza e Teutës quhet Tara

Mesazh nga lenti prej Mon Jul 26, 2010 7:42 pm

ajt se he nin kur te bon ti fmi e ngjet
avatar
lenti
Master
Master

Numri i postimeve : 527
PIKE : 582
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 18/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Vajza e Teutës quhet Tara

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi