Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pajisjet me Chrome OS në qershor

Shko poshtë

Pajisjet me Chrome OS në qershor

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 9:33 pm

Acer planifikon që në fillim të muajit qershor në panairin e njohur Computex të paraqesë në mesin e të parëve pajisjet me sistemit operativ Chrome OS.
Ani pse sistemi operativ Chrome OS do të duhej të paraqitej më vonë gjatë këtij viti, paraqitjen e pajisjeve me të do të mund ta prisnim qysh në javët e ardhshme. Acer është një prej prodhuesve të cilët menjëherë ka paralajmëruar mbështetjen për Chrome OS, e sipas të dhënave të kompanisë VentureBeat, Asus do të paraqes më shumë se një pajisje të tillë në panairin Computex.

Panairi mbahet në fillim të muajit të ardhshëm në Taipei, mirëpo ende nuk është bërë publike se sa pajisje të tilla Acer do t’ia paraqes publikut.

Vet sistemi operativ Chrome OS fillimisht është menduar për kompjuterë netbook, mirëpo zhvilluesi i tij Google e sheh zbatimin edhe në kompjuterët smartbook e tablet ARM, nga të cilët disa tanimë punojnë në Android.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi