Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Kërkesa për Audi A1 shumë e madhe

Shko poshtë

Kërkesa për Audi A1 shumë e madhe

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 9:34 pm

Duket se Audi me modelin e vet A1 e ka goditur shënjestrën e duhur. Me gjasë blerësit potencialë do të duhet të regjistrohen në listën e pritjes nëse duan të kanë njësinë e tyre, sepse kërkesat po e kalojnë numrin e ofertave prej 50.000 njësive sa Audi planifikon t’i prodhojë deri në fund të vitit.
Prodhuesi nga Ingolstadti shpreson që për shumicën e blerësve modeli i tyre i vogël njëkohësisht do të jetë edhe automjeti i parë i blerë, kur merret parasysh se është dëshmuar që shumica e blerësve i mbesin besnik brendit të cilin e zgjedhin fillimisht e më pas gjatë rritjes blejnë modele më të mëdha e luksoze, natyrisht nëse ato modele dëshmohen se janë të mira.

Vitin e ardhshëm Audi do të rris prodhimin e modelit A1 në 80.000 njësi, gjersa në vitin 2012 nga fabrikat në Belgjikë do të duhej të dilnin 100.000 njësi.

Prodhimi i modelit A1 ka filluar të martën, e Audi është duke e prodhuar atë me nga 500 njësi në ditë.

Çmimi i modelit fillestar në Gjermani kushton 16.000 euro.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi