Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Google mbyllë dyqanin online

Shko poshtë

Google mbyllë dyqanin online

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 9:34 pm

Shitja e pasuksesshme e Nexus One me anë të dyqanit online ka shtyrë kompaninë Google në një qasje të ndryshme në Evropë, e cila së shpejti do të filloj të praktikohet edhe globalisht.
Kompania Google ka filluar me shitjen e telefonit të saj të parë të mençur Nexus One (N1) në muajin janar të këtij viti nëpërmes dyqanit online, dyqan ky i cili nuk i ka plotësuar edhe sa duhet pritjet e të gjithë blerësve. Klientët janë ankuar për mbështetjen e dobët për konsumatorë si dhe përzgjedhje me mëdyshje të operatorëve dhe tarifave, e me paraqitjen e pajisjeve më të avancuara në treg (si Desire) edhe vet telefoni i mençur N1 ngadalë po humb kuptimin.

Dalja më e vonshme në tregun evropian i ka mundësuar kompanisë të ndryshojë modelin e afarizmit dhe shitje me anë të dyqaneve fizike në bashkëpunim me operatorët telefonik, e Google strategjinë e njëjtë e paralajmëron edhe globalisht. Kompania do të rris praninë e pajisjeve në dyqanet ku blerësit potencial do të mund t’i provojnë, derisa shitja me anë të dyqanit online ngadalë do të shuhet tërësisht.

Dyqani i deritanishëm do të ndryshojë rolin e vet nga një vend i shitjes në vitrinë, ku Google ka për qëllim të demonstrojë pajisjet e bazuara në Android dhe të cilat mund të blihen kudo në botë.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi