Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Rifreskohet linja e laptopëve Satellite Pro

Shko poshtë

Rifreskohet linja e laptopëve Satellite Pro

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 9:35 pm

Laptopët e rinj afaristë nga linja e Satellite Pro e prodhuesit Toshiba vijnë me përzgjedhje më të madhe të diagonaleve të ekranit.
Toshiba ka paraqitur në tregun evropian nja varg modelesh të reja në linjën e vet Satellite Pro. Modelet e reja vijnë me platforma të Intel dhe AMD si dhe ekrane me ndriçim LED të prapavijës.

Modeli L630 është me diagonale 13.3 inç, C650, C650D e L650 janë prej 15.6-inçësh, e L670 e 670D kanë ekrane me diagonale prej 17.3-inçësh. Në përzgjedhje janë procesorët 32-nanometërsh Core i3 e i5 të Intel, si dhe procesorët 45-nanometërsh Athlon II të AMD-së.

Laptopët mund të pajisen deri në 8 GB RAM maksimalisht, disk pre 640-gigabajt, DVD apo Blu-ray, si dhe grafikë të integruar të Intel, respektivisht ATI Mobility Radeon HD 5145.

Të gjitha modelet vijnë me sistem operativ Windows 7 Professional, e në shitje në tregun evropian dalin deri në fund të muajit. Çmimet nuk janë bërë publike.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi