Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Nuk ka gjë prej Chrome OS, tani për tani

Shko poshtë

Nuk ka gjë prej Chrome OS, tani për tani

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 9:35 pm

Pas informatave se Acer qysh në muajin e ardhshëm ka plan të paraqes pajisjet me sistemin operativ Chrome OS të Google, megjithatë nuk duket se do të jetë ashtu.
Edhe ne ishim çuditur kur portali teknologjik VentureBeat kishte raportuar se prodhuesi Acer do të duhej të paraqes pajisjet e para me sistemin operativ Chrome OS, për të cilën gjë edhe iu kishim informuar edhe ne. Megjithatë, sipas informatave të reja, gjoja të besueshme, duket se pajisjet e tilla nuk do t’i shohim edhe për një kohë.

Burimet nga Acer kanë konfirmuar datën 25 maj për një konferencë me gazetarë ku do të zbulohen “risi të rëndësishme”, mirëpo për sistemin operativ Chome OS as që do të bëhet fjalë. Një prej kandidatëve për të cilët do të mund të bëhej fjalë në konferencën në fjalë është laptopi tanimë i paralajmëruar Ethos.

Zyrtarisht, Chrome OS do të duhej të paraqitej gjatë gjysmës së dytë të këtij viti. /
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi