Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Mc Kresha

Shko poshtë

Mc Kresha

Mesazh nga lenti prej Sun Aug 01, 2010 5:39 pm

KEJT NALT!

a pi don a pi don
hajt se ti jepi ma von

drejt prej mahalles
n'tepih t'kuq t'esdrades
del ni tip i huqt prej llades
ja gjun qelsat ftyres gardës (edhe ishmii)
edhe ja nisim nates
viskin e montum n'xhep t'jaknes
i pit dru deri parëz
n'kafe dajes me ni shok t'klases
i Kthena temes t'rep skenes
pareve t'veres
ktu veq lodhesh
kqyr mu bo si Guns n'Roses
met tu cokat para deres
kjo bot spotesh
investime kotesh
estrada jon si bjondinat
hini e sdin me dal prej modes
pleshta a duhna mi nuk vetllat
mu bo sikur ju pedat
per me mu shit CD-at
asnihere KRESHA
kshtu qe leni flleshat
krejt reperat 50centa
e xhepat plot CENTA..
kan mungesa stili
dy fjal sun i lidhin
qata rima vidhin
ata qe m'Feelin
e din qe e boj repin ma t'mirin
se kom kurgjo B-real -in
veq bona gips me Cypress Hillin
ju qe e qoni zonin kunder meje
un ju thom palon
e ....


REF.2x
lej flleshat.. s'je kresha
lej flleshat.. s'je kresha
lej flleshat.. s'je kresha
sun e bon si une edhe nese ti dho teshat

a pi don a pi don
hajt se ti jepi ma von

ju kom thon flleshat mi lon
po as shej so tu jau lon
keni me lyp ma von besom
veq qat here un ko me kon nxan
te na ni sen dallohet
muzika kqyret nuk ngohet
bon spot kujna ti qohet
fucked up aj nuk hetohet
stilin e kom grizly
e gjuj larg si frisby
okej dissni
un t'fascionoj sikur fmit disney
lent man ritmin e nxo 3nt
repiti live vet
e tinglloj
si me kon me band
jep men kjo o rep man
fat sen DAMN!!
ky refren t'kallxon
qe smun e krahson me rep tem..
man nese bon biznis bon biznis
jo Bitchnis
pikrisht mos me ja u bo me gisht
ju Bitch is
fuck hollywood..un jom hollyhood zone
bima gitaren dojna me kall si me kon Rolling Stones
Mick Jagger sen em prekni n'swagger
Tavnik City reppresent-a ma blacka se kejt reppaz

REF.2x

lej flleshat.. s'je kresha
lej flleshat.. s'je kresha
lej flleshat.. s'je kresha
sen nuk bon si une edhe nese ti dho teshat.
ASNIHERE !
avatar
lenti
Master
Master

Numri i postimeve : 527
PIKE : 582
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 18/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Mc Kresha

Mesazh nga lenti prej Sun Aug 01, 2010 5:42 pm

Lyrical Warfare

Dr Mic (refreni) :
Gabimin ma t'madh e bon ti
Nese neve na sfidon ti Besom
Gjen disfate kit rregull msooooooo
Kena me veti shok plus i kena shokt en shok
sa here t'na sheh ti n'rrug ti rrugen lshooooooo
U still there but u're fallin (ouu)
we run the streets we still walkin (heyy)
better watch out how u talkin (ouuu)
just know u fuckin with a soldier u cant stop him (Heeeeey)
better get out of my way (yeiyee)
(Heeeeey) better get out of my way (yeiyee)

MC Kresha (Strofa 1):
Tu chillit si P.I.M.P, i qet lekt ti SkiMask vij jo Jet-Ski
Me 20 G'z secili me veti ka ni uzi n'xhep G
nkit shit kurgjo let ski,duhet mi bo vet G
qyky rap G osht repologji
une me repin kena monogami apo kupton mon-ami
jom inson qe krijon insomni
nksi loje cdo fjale qe del pij ksaj goje ka fuqi
do menojn qe du me lon a une veq sa jom hi
e boj me shpirt G,se shes shpirtin
fjalt e mia jane si Jazz qe e pasurojn ritmin
clap clap percillma ritmin
fillite kit tipin qe e bon me shpirt tripin
me baseline jom fine
me bateri Einstein
me pas edhe kitare boj hajgare Zweistein
edhe sjom Jamaican but me i get Myne
secilin rhyme qe e boj une besom njeri osht lajm
edhe sdeshta mu livdu veq thash hajt pak me rimu me double time
sjom livdaq jom i fort si popeye ha spanaq
jom rimash jepi rima t'smuta
frym repit flowin rryme e detit si trekandshi Bermuda
Hej..a kom nevoj per INTRODUSA?

Dr Mic (refreni) :

Dr Mic (refreni) :
Gabimin ma t'madh e bon ti
Nese neve na sfidon ti Besom
Gjen disfate kit rregull msooooooo
Kena me veti shok plus i kena shokt en shok
sa here t'na sheh ti n'rrug ti rrugen lshooooooo
U still there but u're fallin (ouu)
we run the streets we still walkin (heyy)
better watch out how u talkin (ouuu)
just know u fuckin with a soldier u cant stop him (Heeeeey)
better get out of my way (yeiyee)
(Heeeeey) better get out of my way (yeiyee)


MC Kresha (Strofa 2) :

Ju kthy smily freestyle'it
se ken tu e flliq reperat refera si puna e Rajllit (cheater)
I got Base thirrem Derek Jeter
erdh dita me lshu shtazen me rexh neper beata
mos mu leq veq me bo tripa Mr. Miami Heater
Major League me lu me mu jeni t'lig WIPA
vet i 3ti n'taz tpllastikes tu pi Margarita
edhe une po thom me veti "ku po mbijn n'men krejt kta tripa"
po repiti per kta tipa se po flasin kontradikta
sidomos kur vjen puna repit me ju mbrojt tradita
piknisja osht kurdisja e rezultatev neper shum do playlista
te na ma mire bohet te Labi se te Buena Vista
si N'Pulp Fiction me bo rap t'ron e kom fiction
dallimi qendron my beat's Teflon Don
Repiti me pasion plakut
si me pas Don Peringon n'ven t'gjakut
and I kissed a lot of girls veq Katy Perry'n jo Plakut

Dr.Mic (refreni):

Dr Mic (refreni) :
Gabimin ma t'madh e bon ti
Nese neve na sfidon ti Besom
Gjen disfate kit rregull msooooooo
Kena me veti shok plus i kena shokt en shok
sa here t'na sheh ti n'rrug ti rrugen lshooooooo
U still there but u're fallin (ouu)
we run the streets we still walkin (heyy)
better watch out how u talkin (ouuu)
just know u fuckin with a soldier u cant stop him (Heeeeey)
better get out of my way (yoiyoo)
(Heeeeey) better get out of my way (yoiyoo)

better watch out how u talkin (ouuu)
just know u fuckin with a soldier u can't stop him
avatar
lenti
Master
Master

Numri i postimeve : 527
PIKE : 582
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 18/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Mc Kresha

Mesazh nga C.r.b.n prej Sun Aug 01, 2010 5:46 pm

flm shum tekst i fort
avatar
C.r.b.n
Homie
Homie

Numri i postimeve : 465
PIKE : 777
Popullariteti Popullariteti : 11
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Mc Kresha

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi