Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Noizy kopjon këngën e 2Pac

Shko poshtë

Noizy kopjon këngën e 2Pac

Mesazh nga No.i.d prej Tue Aug 03, 2010 7:19 amNjëra ndër këngët më të suksesshme të hip-hop artistit shqiptar, Noizy, duket të jetë e kopjuar nga reperi më i famshëm i të gjitha kohërave, Tupac Shakur.
Melodia e këngës “Ridin It Like It’s A Benz” e kënduar nga 2Pac është e ngjashme me atë të këngës “OTR Me Zemër” e kënduar nga reperi shqiptar Noizy. Madje edhe tematika e trajtuar në këto dy këngë është e njëjtë.
Përderisa kënga e lartpërmendur e 2Pac nuk ka bërë bujë dhe ekzistojnë pak detaje për të, imitimi i kësaj kënge, por e kënduar nga Noizy, është njëra ndër këngët më të famshme dhe më të dëgjuara, të këngëtarit nga Shqipëria.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi