Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Lirie Dedvukaj xhiron klipin në Ulqin

Shko poshtë

Lirie Dedvukaj xhiron klipin në Ulqin

Mesazh nga No.i.d prej Tue Aug 03, 2010 7:20 amZgjodhem Ulqinin, pikerisht plazhin e madhe Kopa Kabanen me ate bukuri natyrore qe ka ambienti aty. Ate dite nga mengjesi e deri ne oret e pasdites beme xhirime ne plazh. Ishte knaqesi dhe ora kalonte si nje minut as qe u lodhem gjate xhirimit.
Une kesaj rradhe erdha nga USA per disa pune si, per realizim e video-klipi te ri, diskutime per nje realizim te albumit te ri me kenge te perpunuara dhe per vizite. Ne realizimin e klipit Ishte e parapare pjesa e projektit per xhirim ne Ulqin dhe Malesi.
Zgjodhem Ulqinin, pikerisht plazhin e madhe Kopa Kabanen me ate bukuri natyrore qe ka ambienti aty. Ate dite nga mengjesi e deri ne oret e pasdites beme xhirime ne plazh. Ishte knaqesi dhe ora kalonte si nje minut as qe u lodhem gjate xhirimit.
Koha ishte e pershtatshme aty. Ne klip moren pjese edhe disa valletar te rinj nga malesia dhe ulqini si pjes perberese e klipit. Mbasi qe perfunduem xhirimet ne Ulqin u nisem per Malesi. Ketu ne Malesi shfrytezuam nje ambient muzgu i nates ne natyre dhe ne mbremje me efekte ndricimi. Ne klip do te jene perpos valletareve edhe disa instrumentist qe do te marrin pjese.
Kete klip do ta realizoje produksioni PM coconut nga Podgorica.
Kenga titullohet “Kam ni moll e kam ni ftue”. Eshte kenge popullore e Malesise perpunimin-aranzhmanin e te ciles e beri Luigj Dedvukaj.
Falenderoj te gjithe ata qe dhane kontribut per realizimin e ketij klipi.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi