Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Iron Man 2 merr kreun e box-office

Shko poshtë

Iron Man 2 merr kreun e box-office

Mesazh nga No.i.d prej Tue Aug 03, 2010 7:23 am

Filmi “Iron Man 2” ka bëjë bujë nëpër kinematë amerikane duke shënuar hapjen e pestë më të mirë në historinë e filmave me 133.6 milionë dollarë të fituara këtë vikend.
Vazhdimi i hitit të vitit 2008, ku në rolin kryesor luan Robert Downey, Jr., ka dominuar kinematë amerikane kur Amerika festoi Ditën e Nënave të dielën. Filmi i dytë Iron Man la në hije filmin e parë që kishte debutuar me 98.6 milionë dollarë në vitin 2008.

Megjithatë rekordi mbetet te “The Dark Knight” që në vitin 2008 filloi vikendin me 158.4 milionë dollarë të fituar. “Iron Man 2” qëndron edhe prapa “Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest”, që është i katërti në listën e debutimeve më të mira me 135.6 milionë dollarë, kur u hap në vitin 2006.

Filmi i parë i javës së kaluar, “A Nightmare on Elm Street”, ra në pozitë e dytë këtë vikend me 9.1 milionë dollarë, derisa hiti i animuar “How to Train Your Dragon” mban pozitën e tretë me 6.7 milionë dollarë

avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi