Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Arta fillon punën në ministrinë më të forta të Qeverisë së Kosovës

Shko poshtë

Arta fillon punën në ministrinë më të forta të Qeverisë së Kosovës

Mesazh nga No.i.d prej Tue Aug 03, 2010 7:28 amTë jesh miss apo modele, kohëve të fundit është bërë shumë vështirë pasi ky profesion nuk paguhet dhe nuk mund të jetohet vetëm me atë punë, veçanërisht këtu tek ne. Kështu që bukurosheve tona nuk ju ngelet tjetër vetëm se të mbarojnë studimet dhe të kërkojnë punë në ndonjë institucion apo oraganizatë. Modelja nga Gjilani, Arta Arifi ka pak kohë që ka filluar punë në një nga ministritë më të forta të Qeverisë së Kosovës, respektivisht në Ministrinë e Transportit dhe Post telekomunikacionit, ku momentalisht punon në departamentin e prokurimit. Arta pas vetes ka shumë suksese, ndër to tregojmë se në vitin 2002 është zgjedhur “Miss Gjilani”, ndërsa në “Miss Kosova” kurorëzohet me dy çmime, “Miss Sharmi” dhe “Miss interneti”, më vonë në “Miss Shqipëria” zgjidhet si përcjellësja e parë e miss-it. Në vitin 2006 në një organizim në Zvicër, fiton titullin si “Modelja më e mirë”, ndërsa këtë vit Arta ka realizuar kalendarin e saj për një kompani zvicerane të sigurimit, ku ndër shumë foto të realizuara ajo fotografohet edhe me veshje kombëtare shqiptare. Ndërkohë sipas disa sondazheve në internet, Arta është zgjedhur si Miss, modele dhe nënë e përkryer. Kujtojmë që Arta ka qenë e martuar me Genc Prelvukajn, një nga anëtarët e grupit të njohur Etnoengjujt.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi