Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Adrian Gaxha

Shko poshtë

Adrian Gaxha

Mesazh nga <<<Mēľāqĵāāā>>> prej Wed Aug 04, 2010 10:41 am


Adrian Gaxha
Vendlindja: Shkup
Mosha: 26 Vjeç
Ditelindja: 13 Shkurt 1984
Shenja e Horoskopit: UjoriAdriani vjen nga nje familje prej 4 anetaresh,babai i tij Z.Emin, mamaja Zonja Suzana dhe vellai Dritoni-Adriani eshte femija i vogel.Adriani nis per here te pare te kendoje ne moshen 5 vjecare ku rregjistrohet ne shkolle te muzikes.Gjithashtu po 5 vjecar merr pjese ne nje festival per femije te quajtur Bilbilat e Pranveres. Adriani vazhdon te frekuentoje festivalet per femije deri ne moshen 16 vjecare ku dhe vendos te filloje pergatitjet rreth albumit te tij te pare te cilin e titullon Luj Luj Luj. Ne vitin 2001 Adriani vendos te marre pjese ne Nota Fest ne Shkup ku dhe "rremben" votat e jurise dhe te publikut dhe merr cmimin e pare me kengen Jeto.Per te vazhduar me sukseset bukuroshi shume i pelqyer nga femrat tashme realizon klipin e pare,Capkene, nje klip ku Adriani prezanton vetveten por ku e gjithe rinia e asaj kohe gjen vetveten.Hitet per Adrianin skane me fund-bukuroshi shkupjan vazhdon me Thuaj Mamit dhe pastaj me hitin Shqipes dhe po kete vit lancon albumin e dyte te titulluar Thuaj Mamit.Adriani tashme kishte fituar zemrat e publikut shqiptar kudo qe ndodhej por ambicia e Gaxhes shkonte edhe me larg-te kendonte edhe ne gjuhe te tjera te Ballkanit.Ne fillim Adriani vendos qe ne Ballkan te njihet duke kenduar shqip dhe filloi te kendonte shqip kudo ne Ballkan.Pas disa kohesh Gaxha e ndjen te arsyeshme te kenaqe edhe publikun maqedon e boshnjak me nje album ne gjuhe maqedone i cili shiti kopje ne shuma marramendese.Gaxha rikthehet me balade kesaj here.Balada titullohet Te lutem kthehu dhe ne ate kohe u cilesua si nje nder baladat me te bukura.Pas kesaj Adriani ben nje kthim edhe me kulminant dhe paraqitet ne Top Fest ne Tirane me nje kenge ritmike ku dhe e shoqeron me performance.Tashme Gaxha jo vetem qe kishte rrembyer zemrat e cdo vajze me pamjen e tij por edhe stilin dhe performancen e jashtezakonshme.Per te mos lene pas modelizmin, Gaxha perfaqeson Shqiperine ne Turqi ku dhe merr cmimin e pare si djali me i bukur ne Ballkan.Gaxha kishte fituar zemren e krejt publikut te Ballkanit tashme por prape nuk dorezohet-per te na habitur edhe me shume me talentin dhe suksesin e tij ai lancon kengen dhe super hitin e veres 2006, Brilante.po ate vere Adriani realizon 2 koncerte recitale ne maqedoni,1 ne shkup dhe 1 ne struge ku dhe pritet nga nje publik i gjere. Nderkohe nje tjeter karakteristike e Adrianit po dilte ne pah,ambicja. Gaxha tenton te arrije sa me larg ne skenen maqedone duke shuar cdo racizm qe egzistonte midis maqedonasve dhe shqiptareve te maqedonise keshtu qe merr pjese ne festivalin e shkupit qe con finalistin ne Eurovizion por del i dyti-por Adrijani nuk dorezohet pasi pas 2 ditesh del triumfant ne skenen e Shkupit dhe behet Shqiptari i pare qe prezanton Maqedonine ne Eurovizion,jo vetem maqedonine po Shqiptaret e Maqedonise.Endrrat dhe ambicjet e kengetarit po realizoheshin 1 e nga 1. Adriani merr cmimin e pare ne Netet e Klipit Shqiptar ne Tirane,gjithashtu edhe Videoklipi me i mire nder Meshkuj me kengen Me Mungon,duke u ndjekur me cmim te pare ne Oher me kengen Sam se Lazam-prape Adriani eshte kengetari i vetem shqiptar qe merr pjese dhe prape rremben cmimin e pare.Rradha e cmimeve nuk ndalojne me kaq sepse Adriani merr ne Top fest cmimin Interpretuesi me i mir bashke me Manjola Nallbani dhe gjithashtu kenga e tyre arrin te dale ne vend te 3 dhe arrin te "shkund" diskotekat shqiptare kudo. Tashme Adriani dinte se si te fitonte zemrat e publikut dhe sigurisht ti mbante ato.Hitet e Gaxhes vijojne dhe baladat marrin nje vend te vecante.Hiti Me Mungon "thekson" potencialin e Adrian Gaxhes dhe definitivisht e vecon Adrijanin si djalin e baladave gjithahstu dhe baladat tjera si Letra , Vlora ime, Vetveten e Mashtroj.Por Adrijanin smundje ta quaje vetem "djali i baladave" kur i "qante" kenget ritmike me performanca dhe koreografi.Gaxha gjithashtu cilesohet si kercimtar shume i mire dhe performues i talentuar gjithashtu.Historia e hiteve nen emrin Gaxha vijojne me Perfeksioniste,Dashuri Mistike ne bashkepunim me Tamaren ,kengetare maqedone e cila kendon ne shqip-Gaxha ketu do te demonstroje se racizmi mes etniciteteve ne maqedoni ishte shuar komplet dhe sigurisht Gaxha ka dore ne te.Pas prezantimit ne Eurovizion Gaxha ben nje tjeter pauze por vera 2009 e rikthen me 2 hite-kengen Ti Tani e prezanton ne Top Fest 6 ku dhe pastaj i ben klip dhe pergatit nje duet me Ramadan Krasniqin qe kengen e titullojne Si kjo Raki-kete vere simpatiku me sy blu jo vetem qe sjell 2 hite njera pas tjetres por gjithashtu sjell risi ne produksionet shqiptare...po po Gaxha tani ka nje studio te veten,nje produksion qe ofron incizime video dhe audio dhe gjithashtu potenson nje salle baleti dhe koreografi per kengetaret qe duan te pergatiten per performanca per klipe ose festivale.Theksojme se te dy klipet e veres 2009 nga Gaxha jane te realizuara nga vete kengetari.Per te mos e mbyllur me kaq Adriani paralajmeron nje album te ri qe do dale ne shitje nga fundi i veres!Bashkepuntoret e Adrianit paralajmerojne
HITE dhe duke e ditur historine e Adrianit qe ka me hitet ska se si te jete ndryshe.

avatar
<<<Mēľāqĵāāā>>>
Homie
Homie

Numri i postimeve : 310
PIKE : 379
Popullariteti Popullariteti : 9
Data e regjistrimit : 03/08/2010
Mosha : 26
Vendbanimi : и'вυzzє t'Kosovess-IstoG

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Adrian Gaxha

Mesazh nga lenti prej Wed Aug 04, 2010 10:59 am

flm per biografin melaqe
avatar
lenti
Master
Master

Numri i postimeve : 527
PIKE : 582
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 18/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Adrian Gaxha

Mesazh nga <<<Mēľāqĵāāā>>> prej Fri Aug 06, 2010 11:34 am

sps LennTiii
avatar
<<<Mēľāqĵāāā>>>
Homie
Homie

Numri i postimeve : 310
PIKE : 379
Popullariteti Popullariteti : 9
Data e regjistrimit : 03/08/2010
Mosha : 26
Vendbanimi : и'вυzzє t'Kosovess-IstoG

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Adrian Gaxha

Mesazh nga besa krasniqi prej Sat Aug 07, 2010 8:21 pm

flm melaqja je 1 fare
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Adrian Gaxha

Mesazh nga <<<Mēľāqĵāāā>>> prej Sat Aug 14, 2010 9:31 am

sps besa
avatar
<<<Mēľāqĵāāā>>>
Homie
Homie

Numri i postimeve : 310
PIKE : 379
Popullariteti Popullariteti : 9
Data e regjistrimit : 03/08/2010
Mosha : 26
Vendbanimi : и'вυzzє t'Kosovess-IstoG

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Adrian Gaxha

Mesazh nga Shooter-Ks prej Sun Aug 15, 2010 8:12 am

faliminderit melaqe per bio... e adrianit
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 23

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Adrian Gaxha

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi