Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Jetmiri eshte konkurrenti fitues i Big Brother Albania 3

Shko poshtë

Jetmiri eshte konkurrenti fitues i Big Brother Albania 3

Mesazh nga No.i.d prej Wed Aug 04, 2010 2:59 pmSonte ne mbremjen finale te spektaklit u zbuluan se kush do te jete fituesi i edicionit te trete te Big Brother, i cili do te fitoje edhe cmimin e madh prej 10 milion lekesh te reja dhe ai eshte Jetmiri.
Zmadho pamjen,...
Pas 16 javesh bashkejetese te vezhguar 24 ore ne 24 nga Big Brother, reality show-t i erdhi fundi.
Sonte ne mbremjen finale te spektaklit u zbuluan se kush do te jete fituesi i edicionit te trete te Big Brother, i cili e fitoje edhe cmimin e madh prej 10 milion lekesh te reja dhe ai eshte Jetmiri.
Domenika ishte shpallur finalistja zyrtare e lojes. Jona ka dale e para, pastaj Klodi dhe Erioni, ndersa ne finale per te cilet eshte votuar serish kane qene Jetmiri dhe Domenika.
Jetmiri eshte shpallur fitues nga votat e publikut shqiptar, ndersa Jetmiri tha se i dashuron te gjithe ata qe e kane votuar per 3 muaj reshte qe te qendroj ne shtepi dhe per ata qe e kane votuar edhe sonte per te qene fitues i Big Brather Albania 3
Jetmiri eshte konkurrenti fitues i Big Brother Albania 3
E para që vjen në studion e BB është Domenika. Ajo është tepër e emocionuar ndaj flet pak. Domenika shprehet se i vjen pak keq, por kjo ishte një lojë dhe tashmë u vendos se cili ishte fituesi. Ajo shkon të takohet me familjarët e saj dhe me Seldin, të cilët duken tepër të mërzitur për humbjen e saj.

Para se të hyjë Miri, Arbana pyet banorët se si e shikojnë këtë fitore të tij. Të gjithë shprehen se ishte vendimi i publikut, përvec Rezartës, Erionit dhe Bertinës të cilët janë vërtetë entuziastë për fitoren e tij.
Në studio mbërrin Jetmiri i cili që pa hyrë ende në studio fillojnë duartrokitjet e gjata e të forta. Sapo hyn, studioja ndryshon pamje dhe pushtohet nga muzika dhe fishekzjarret. Miri duket tepër i lumtur. Arbana i dorëzon cekun me cmimin prej 10 milion lekësh të reja. Miri duket tepër i lumtur e këtë gëzim e ndan menjëherë me familjarët e tij e më pas me miqtë e tij.

Me radhe
Jetmiri eshte konkurrenti fitues i Big Brother Albania 3
Dy finalistët e Big Brother, Miri dhe Domenika shkojnë me radhë në shtëpinë e vjetër pasi atje është përgatitur nga një surprizë për ta, klipet me momentet e tyre në këtë shtëpi dhe se si e komentojnë ata qëndrimin e tyre në BB. Më pas, për dy finalistët është rezervuar një tjetër surprizë e vecantë. Ata dalin jasht ku mahniten me fansat që kanë ardhur për ta. Ata i takojnë fansat që brohorasin emrat e tyre si fitues të mundshëm. Eno i fton që edhe ata të nënshkruajnë emrin e tyre në yjet përkatëse që janë krijuar për ta. për dy finalistët ka edhe një tjetër surprizë. Për festën e tyre ka ardhur DJ Tom Boxer e duke kënduar këngën “Morena” kërcejnë të gjithë sëbashku.
Arbana u thotë se tashmë ata duhet të dinë emrin e fituesit. Të dy qëndrojnë shumë në ankth. Publiku ka vendosur që fitues i këtij edicioni është JETMIRI. Miri lumturohet dhe tepër entuziast brohoret fort. ai mbulohet nga fansat e tij. Entuziazmi dhe gëzimi i Mirit shoqërohet me muzikë dhe fishekzjarre. Miri përshëndet Domenikën dhe Enon. Të dy nisen për në studio, kurse Eno futet në shtëpi për fikur dritat e shtëpisë së BB.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi