Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Dy surprizat e Gerta Hetes

Shko poshtë

Dy surprizat e Gerta Hetes

Mesazh nga No.i.d prej Wed Aug 04, 2010 3:01 pmKarrierën e saj si këngëtare e ka nisur krejt rastësisht, siç thotë dhe vetë ajo për inerci, në vitin 2003.
Gerta Heta, veç prezantimeve të saj radiofonike dhe spektakleve të drejtuara në ekran, është një zë shumë interesant dhe i talentuar në muzikën shqiptare.
Këtë herë, për publikun vjen me dy surpriza të reja, ndërsa ajo që do të cilësohej dhe si e veçantë është bashkëpunimi muzikor tashmë jashtë familjes.
Këtë herë jo me një këngë nga i vëllai. “Kam realizuar një klip, një duet jashtë Shqipërisë. Bëhet fjalë për një shqiptar të Maqedonisë, Visari.
Është një baladë e titulluar ‘Dashuria në kafe’. Në fakt kjo është një këngë e Visarit dhe që unë jam e ftuara e tij në këtë këngë.
Nuk është një nga ato këngët tipike të miat të rrymës ‘dance’ apo ‘house’. Është një kombinim interesant. Edhe teksti është shumë interesant” tregon Gerta. (
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi