Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Majlinda unë e realizova ëndrrën time përmes Çiljetës

Shko poshtë

Majlinda unë e realizova ëndrrën time përmes Çiljetës

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 6:01 pm

Një zonjë e çiltër, plot humor, e karakterizuar nga bukuria tipike mesdhetare dhe nga dashamirësia e sinqertë shqiptare…
E tillë është mamaja e një prej personazheve më të përfolura në botën e shoubiznesit shqiptar, Çiljeta Xhilagës.
Pas takimit me të, e gjeta përgjigjen e pyetjes që i bëja vetes sa herë komunikoja me Çilin…
Çiljeta është e tillë sepse ajo rrjedh nga dy prindër tejet gazmorë, të çiltër e miqësorë.
E veshur fare thjeshtë, me një palë tuta ngjyrë gurkali dhe një kanatjere ngjyrë rozë, me flokët e kapur në mënyrë të çrregullt lart, nën tymin e një cigareje, Majlinda nis të më kthejë plot kënaqësi përgjigjet e para. “Më pëlqen të vishem ‘trendy, më thotë Majlinda.
Ajo, sikundër dhe Çiljeta, në rininë e saj ka pasur dëshirë që të këndonte, ka dashur që të bëhej artiste, por për shkak të rrethanave të atëhershme (duke qenë se Majlinda rridhte nga një familje e persekutuar), realizimi i kësaj ëndrre iu bë i pamundur.
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi