Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Labi dhuron një autoambulancë për rajonin e Ferizajt

Shko poshtë

Labi dhuron një autoambulancë për rajonin e Ferizajt

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 6:02 pmLabinot Tahiri i ka dhuruar një autoambulancë spitalit rajonal të Ferizajt, për të cilën ky institucion i shëndetësisë kishte shumë nevojë.
“Megjithëse spitali rajonal i Ferizajt është në shërbim të 250 mijë banorëve të kësaj ane, deri tash ka pasur në dispozicion vetëm dy autoambulanca të vjetra, dhe me këtë që na dhuroi Labi e kemi zbutur sado pak gjendjen.
Kjo është ndihma e dytë e tij për spitalin pasi që Labi ka dhuruar edhe me herët katër bombola me rregullator të oksigjenit të cilat janë të nevojshme për sallë të operacionit”, është shprehur Dr. Metushi për “Zëri”.
Ndërkaq këngëtari Labi tha se përkundër dëshirës që rastet emergjente të jenë sa më të rralla, ka dëshirë që brenda mundësive të ndihmojë spitalin e Ferizajt.
“Falë Zotit dhe mjekëve të spitalit të Ferizajt, babai im është ende në jetë pas atakut që pati në zemër para dy vjetësh”, ka thënë Labi.

avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi