Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Korab Shaqiri përgatitë albumin e ri

Shko poshtë

Korab Shaqiri përgatitë albumin e ri

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 6:04 pmKorab Shaqiri pasi që ka lansuar videoklipin e tij të fundit “Verën e kaluar”, ai tani është në përgatitje të albumit të ri.
Korabi shpreson që se shpejti të lanson edhe një këngë të re së bashku me video-klip.
“Unë kam 17 këngë, të cilat do ti editoj në një album, por paraprakisht dëshiroj që t’i publikoj të paktën edhe tri apo katër këngë të reja, pastaj të hedhë në treg edhe albumin.
Përveç krijimeve të mia jam duke kompozuar edhe këngë për këngëtarë tjerë, ndërsa një këngë që e kam bërë për Nexhat Osmanin, për mendimin tim do të jetë një hit i vërtetë” ka thënë Shaqiri për të përditshmen “Zëri”.
Veç muzikës, këngëtari nuk i ka lënë anash as studimet e tij postdiplomike, ku është duke vijuar vitin e parë të magjistraturës në Tiranë për kompozim, ku shpreson se do të arrij rezultate të mira.

avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi