Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Teuta Kurti rikthehet me dy këngë

Shko poshtë

Teuta Kurti rikthehet me dy këngë

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 9:50 pm



Përkundër angazhimeve të shumta muzikore, që përkufizojnë çdo ditë të saj, këngëtarja Teuta Kurti aktualisht është fokusuar intensivisht rreth përgatitjeve për koncertin qe do të mbahet për nder të hapjes së katedrales në Prishtinë.
“Aktualisht jemi duke u përgatitur rreth koncertit të cilin do ta kemi me Filarmoninë e Kosovës, për nder të hapjes së katedrales. Kemi filluar me prova intensive.
Po flitet e përflitet se do të jetë prezent edhe Papa, e kjo e ka bërë punën tonë edhe më intensive në mënyrë që të jemi të përgatitur rreth organizimit e gjithçka tjetër”, ka thënë Teuta për të përditshmen “Infopress”.
Ndërsa në anën tjetër, duke pas parasysh që këngëtarja ka pauzuar shumë për shkak të provimeve te magjistraturës, ajo po ashtu është duke përgatitur edhe dy këngë të reja. Njëra do të lansohet më vonë dhe me të Teuta planifikon të marrë pjesë festivalin “Kënga Magjike”, ndërsa kënga tjetër do të lansohet shumë shpejt.
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi