Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Dafina në faqet e parë të revistave australiane

Shko poshtë

Dafina në faqet e parë të revistave australiane

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 9:51 pm“Rock this club” nuk do të jetë e vetmja këngë me videoklip realizuar në Australi. Knëgëtarja Dafina Zeqiri ka puhuar se ka ndër mend realizojë edhe një videoklip atje.
Produenti Shanel, ai me të cilin ka bashkëpunuar Dafina, është gjithashtu producent i Cameron Diazit. Ajo ka rrëfyer përvojën e saj me një grup kaq profesionist në këtë bashkëpunim të saj atje. Sigurisht se kënga në gjuhën angleze dhe ky videoklip i kanë kushtuar mjaft këngëtares.
Nuk dua të flas me shifra, por kam harxhuar aq shumë, saqë vetëm mund të them se me paratë e mia nuk kam mundur t’ia dal, kështu që më ka ndihmuar edhe i dashuri im”, shprehet ajo ndër të tjera, duke e falënderuar pafundësisht atë, që i është gjendur afër dhe e ka mbështetur atë.
Videoklipi mbase është duke u shfaqur edhe në VIVA-n australiane, meqë, sikur ka treguar Dafina, gazetarët më të mirë të vendit kanë qenë për të përcjellë xhirimet e videoklipit dhe e kanë intervistuar. Në të gjitha revistat e Australisë Dafina thotë se ka qenë në faqen e parë të tyre.
“E kam shumë të vështirë të kontaktoj me ta, pasi nuk përputhet koha jonë me të atyre dhe kur unë kthehem në shpi pas punës, ata janë në gjumë, këstu që nuk kam shumë informacione, mirëpo besoj se nëse nuk është transmetuar, do të transmetohet”, shpjegon ajo.
Dafina rrëfen në intervistë se për këngën e re, producenti Shaneal, së bashku me kompozitorin që ka finalizuar këngën, Lazy Boy, kanë bashkëpunuar më parë me këngëtaren e mirënjohur Rihanna.

avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi