Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Adelina fillon studimet për drejtësi në Francë

Shko poshtë

Adelina fillon studimet për drejtësi në Francë

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 10:12 pm
Një pasion i madh i këngëtares si duket po fillon të ngrejë krye kohëve të fundit.
Pjesmarrëse në shumë humore dhe pjesë filimike të metrazhit të shkurtër, Adelina asnjëherë nuk e ka fshehur ambicien e saj për të filluar edhe me aktrim por duke qenë një ndër emrat më të angazhuar të estradës, koha nuk i ka mjaftuar për përkushtim më të madh ndaj aktrimit.
Në këtë drejtim një kontribut të madh ka dhënë edhe një aktor i madh kosovar tashmë i ndjeri Faruk Begolli, i cili sa herë takonte Adelinën, i thoshte pse nuk fillon të merret me aktrim.
Dhe si duket ka ardhur koha dhe momenti që Adelina të shfaqë talentin e saj në një projekt të madh filmik me buxhet të madh ku ajo do të aktrojë përkrah emrave të mëdhej të artit filmik. Këtë gjë e ka pohuar edhe vetë Adelina në një emision televiziv në Kosovë.
Fillon studimet për drejtësi
Adelina ka mbaruar shkollën fillore dhe të mesme të muzikës me disa profesorë të mëdhenj të muzikës në Kosovë, ndërsa studimet i kishte filluar në Kolegjin “Fama” në Prishtinë si studente me korespondencë, por më vonë i ka ndërprerë për shkaqe të panjohura.
Mes shumë angazhimeve të mëdha që ka ajo, një kujdes të veçantë ka filluar t’u kushtojë edhe studimeve që ka filluar në fushën e drejtësisë, studime këto që i ka mbaruar edhe e motra e saj, Zanfina.
Projekti për Europë në anglisht dhe frëngjisht
Një tjetër projekt të madh që po pregadit Adelina, është edhe albumi i ri për Europë edhe atë në gjuhën angleze dhe franceze. Siç thekson ajo, insistimi për të vendosur edhe ndonjë këngë në gjuhën shqipe do të vazhdojë, por fjalën e fundit do e kenë producentët e huaj me të cilët bashkëpunon.
Nuk flet më shumë rreth projekteve pasi kontratat e nënshkruara nuk lejojnë të thuhet diçka para se të realizohet. I gjithë projekti është i dedikuar tregut europian duke përfshirë këtu vendet e Bashkimit Europian, ndërsa për shitjen e albumit do të përkujdeset kompania e famshme “Media Markt”.
Momentalisht aktivitetin tim jam duke e realizuar në Francë, ku jam duke bashkëpunuar me disa producentë të njohur atje për realizimin e albumit të ri, dhe normal për këtë investim duhet kohë dhe financa për shkak se nuk bëhen gjërat siç bëhen tek ne për një kohë të shkurtër”, ka theksuar këngëtarja në një intervistë televizive.
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi