Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Acer përgatit laptop super të hollë pa kornizë

Shko poshtë

Acer përgatit laptop super të hollë pa kornizë

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 10:23 pm

Kompania Acer, siç kanë filluar thashethemet, është duke punuar në një laptop ultra të hollë pa kornizë dhe me tastierë të ndjeshme në prekje.

Në fotografinë e këtij artikulli është koncepti i laptopit pa kornizë i kompanisë Fujitsu, e pasi që nuk kemi fotografi të diçkaje të ngjashme nga Acer, portali Digitimes pohon se edhe kjo kompani është duke punuar në një laptop të tillë.

Modeli i Acer do të duhej të kishte tastierë të ngjashme me atë të iPad, domethënë shumë të hollë dhe të ndjeshme në prekje, pa komponentë mekanik. Ekrani i xhamtë megjithatë do të shërbente edhe si kapak i laptopit.

Duke marrë parasysh se kohëve të fundit po shohim çdo ditë e më shumë kësisoj konceptesh, nuk do të çuditeshim nëse Acer edhe në të vërtetë do të prodhonte diçka të tillë, posaçërisht nëse Apple iPad tregohet i suksesshëm, e sipas burimeve të Digitimes pajisja do të mund të arrinte në treg qysh në pjesën e dytë të këtij viti.
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi