Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Apple iPad në SHBA del më 3 prill

Shko poshtë

Apple iPad në SHBA del më 3 prill

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 10:26 pm

Kompania Apple më në fund ka zbuluar datën e paraqitjes së kompjuterit të vet tablet iPad në treg: modelet të cilat kanë vetëm lidhje Wi-Fi vijnë më 3 prill, derisa modelet tjera do të duhej të paraqiteshin në fund të këtij muaji.

Pos datës zyrtare të daljes së iPad në treg, Apple ka njoftuar se në fund të prillit ai do të del në shitje edhe në Australi, Kanada, Francë, Gjermani, Itali, Spanjë, Zvicër dhe Britani të Madhe.

Sa u përket çmimeve, ato janë bërë publike më herët, mirëpo do t’ua rikujtojmë: modelet të cilat kanë vetëm lidhje Wi-Fi do të kushtojnë 499 dollarë në variantin prej 16 gigabajt memorie, 599 dollarë me 32 gigabajt dhe 699 dollarë për modelin me 64 gigabajt. Modeli me lidhje Wi-Fi dhe 3G do të kushtojë 629 dollarë në variantin me 16 GB memorie, 729 dollarë me 32 GB dhe 829 me 64 GB memorie.
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi