Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Lëshime tjera në Internet Explorer

Shko poshtë

Lëshime tjera në Internet Explorer

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 10:27 pm

Microsoft ka tërhequr vërejtjen për ekzistimin e lëshimit të ri në versionet 6 e 7 të shfletuesit të vet Internet Explorer i cili ka filluar të përdoret për sulme në sistemet e përdoruesve.
Lëshimi mundëson marrjen përsipër të kontrollit mbi kompjuterin nëse përdoruesi viziton faqet e internetit me kodin dashakeq. Mirëpo rreziku nga keqpërdorimi mund të ulet dukshëm nëse përdoruesi shfrytëzon konfiguracionin standard në Microsoft Outlook, Outlook Express e Windows Mail ku porositë HTML hapen brenda zonës së ndaluar (Restricted Zone).
Po ashtu theksohet se mekanizmat mbrojtës në Windows Vista apo sistemet më të reja operative në masë të madhe kufizojnë mundësinë e keqpërdorimit të lëshimit dhe se në rast të shfrytëzimit të suksesshëm sulmuesi mund të ketë vetëm qasje të kufizuar në sistem.
Tani për tani nuk është lëshuar arnimi përkatës, mirëpo si një mundësi për të zgjidhur këtë problem nga Microsoft këshillojnë instalimin e Internet Explorer 8.
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi