Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Autonomi 15 orë pune nga MSI Wind U160

Shko poshtë

Autonomi 15 orë pune nga MSI Wind U160

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 10:28 pm

Netbooku Wind U160 i kompanisë MSI ka filluar të shitet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Bëhet fjalë për një model i cili, pos dizajnit të hollë, mund të lavdërohet me baterinë e tij e cila qëndron shumë gjatë.
MSI Wind U160 në kategorinë e netbookëve futet për shkak të madhësisë (ekran 10 inçësh me rezolucion 1.024 x 600 piksela) dhe çmimit (379.99 dollarë). Karakteristikat tjera të tij janë solide: sistemi operativ Windows 7, procesori Atom N450 CPU nga Intel me takt pune 1.66 GHz, 1 GB DDR2 memorie, disk i fortë me kapacitet 250 GB, lexues kartelash, tri porte USB 2.0 dhe lidhje WiFi e Bluetooth.
Mirëpo ajo që më së shumti do të tërheq blerësit është dizajni me touchpad i cili mezi vërehet, tastiera e ngjashme me atë të laptopëve MacBook nga kompania Apple, trashësia prej gjithsej 0.78 inç dhe bateria e përmendur, e cila sipas pohimeve të kompanisë MSI mund të ofrojë 15 orë autonomi punë.
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi