Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Së shpejti Facebook do ta di ku gjendeni saktësisht

Shko poshtë

Së shpejti Facebook do ta di ku gjendeni saktësisht

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 10:28 pm

Edhe tabori i rrjetit për shoqërim online Facebook ka marrë vendim për implementimin e shërbimit për lokacione gjeografike në kuadër të shërbimit të vet. Me fjalë tjera, Facebook do t’u mundësojë që së bashku me ndryshimet e statusit “të reklamoni” edhe lokacionin tuaj të momentit. Kjo shtojë shfrytëzuesve do t’u aktivizohet gjatë muajve që vijnë.
Qysh prej muajit të ardhshëm diç më shumë se 400 milionë përdorues të rrjetit Facebook do të mund të shfrytëzojnë këtë shërbim të ri. Shtojca e lokacionit gjeografik do t’u mundësojë përdoruesve të cilët duan të publikojnë automatikisht vendin e tyre momental.
Facebook ka qenë duke e zhvilluar shtojcën e tij më të re për një vit rresht, e deri më tani nuk kanë dalë publikisht pa qenë të sigurt se është i kryer dhe i gatshëm për përdorim.
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi