Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Google do të ketë dobi nga Internet Explorer 9

Shko poshtë

Google do të ketë dobi nga Internet Explorer 9

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 10:29 pm

Përfaqësuesi zyrtar i kompanisë Microsoft ka deklaruar rishtazi se njëra prej kompanive e cila “do t’ia sheh hairin” versionit 9 të shfletuesit Internet Explorer do të jetë edhe Google.
Pete LePage, njëri prej udhëheqësve të Microsoft, ka theksuar se Google do të ketë përparësi të mëdha nga avancimet që do t’i bëhen versionit të ardhshëm të shfletuesit Internet Explorer.
Ky version i makinës së kërkimit për herë të parë do të përdorë procesorët grafik të kompjuterëve, të cilët zakonisht përdoren nga lojërat kompjuterike, për të radhitur grafikën e faqeve të internetit në ekran.
Përshpejtimi i grafikës harduerike do ta bëj ndërtimin e faqeve më të lehtë dhe do t’ua lehtësojë përdoruesve të shohin fotografitë, ka deklaruar LePage.
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi