Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Kohëzgjatja e baterisë së iPad

Shko poshtë

Kohëzgjatja e baterisë së iPad

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 10:29 pm

Kur ndonjë kompani paraqet produkte të reja të saj ato zakonisht paraqesin pohime paksa të tepruara për performansat e tyre. E kur bëhet fjalë për pajisjet mobile zakonisht teprohet me mundësinë e punës së pajisjes me një mbushje të baterisë.
Kështu, drejtori ekzekutiv i kompanisë Apple Steve Jobs kur e kishte paraqitur pajisjen iPad pati deklaruar se me një mbushje të baterisë kjo pajisje, e cila karakterizohet për ekranin e saj LCD, mund të ofrojë 10 orë punë të pandërprerë.
Analistë të shumtë janë pajtuar se Jobs po e tepronte me ekzagjerime, ani pse para disa ditësh ka ardhur edhe deklarata e tij zyrtare e cila vërteton fjalët e tij paraprake dhe konfirmon se bateria e iPad mund të ofrojë 10 orë punë të pandërprerë.
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi