Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Modelit Adamo XPS i vjen fundi

Shko poshtë

Modelit Adamo XPS i vjen fundi

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 10:32 pm

Ultra-laptopi i kompanisë Dell me procesorin ULV nuk gjendet më në ofertën e kompanisë, ani pse shitja e tij ka filluar gjatë muajit dhjetor të vitit të kaluar.
Pa përmbushur ende katër muaj të plotë, Dell ka larguar nga oferta e vet laptopin kontrovers Adamo XPS. Pasisja ishte paralajmëruar në tetor, mirëpo shitja e tij kishte filluar në dhjetor, e ky kompjuter më nuk gjendet në faqet e kompanisë Dell, por vetëm në sasi të vogla të distributorëve të caktuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Adamo XPS ishte bërë i njohur për dizajnin shumë specifik të shtëpizës e cila kishte vetëm 0.4 inç trashësi, por edhe për shkak të çmimit fillestar prej 1.999 dollarësh. Baza harduerike e tij është procesori ULV i Intel me takt punues prej 1.4 GHz (Core 2 Duo SU9400), 4 GB DDR3 memorie dhe disku SSD prej 128 gigabajt.
Arsyetimi i kompanisë Dell për këtë dukuri është se bëhet fjalë për një model të kufizuar (Limited Edition) ani pse më herët nuk ishte deklaruar ashtu, dhe i cili do të duhej të shërbente si demonstrim i aftësive dizajnuese dhe inxhinierike të kompanisë
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi