Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Video-kamerë me Bluetooth

Shko poshtë

Video-kamerë me Bluetooth

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 10:32 pm

Ani pse në shikim të parë Bluetooth në video-kamerë duket paksa e padobishme, JVC ka vendosur pikërisht për këtë teknologji pa tela.

JVC ka paraqitur video-kamerën Everio GZ-HM550BUS. Bëhet fjalë për kamerën e parë të prodhuar me Bluetooth të integruar.

Teknologjia pa tela i ofron kamerës mundësi unike për menaxhim nga largësia. Në fakt, së bashku me aplikacionin përkatës të instaluar, secili telefon i mençur mund të shërbej si teledirigjues në të cilin, pos tjerash, gjenden kontrollet për nisje dhe ndalim të incizimit, respektivisht zmadhimin e zvogëlimin. Po ashtu, Bluetoooth mundëson përdorimin e dëgjueseve A2DP me kamerë, si dhe geo-tagging të fotografive me anë të modulit shtesë Bluetooth GPS.

Duke marrë parasysh se bëhet fjalë për njërin prej modeleve të avancuara në ofertën e prodhuesit japonez, kamera vjen me sensorin backlit CMOS me rezolucion prej 10.6 megapiksela i cili premton rezultate të mira edhe në kushtet e ndriçimit të dobët. Në këtë kamerë janë integruar 32 gigabajt memorie, mirëpo kapaciteti i saj mund të zgjerohet edhe më shumë me anë të kartelave të memories SDHC.

Në tregun amerikan tanimë është në shitje me çmim prej 800 dollarësh...
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi